امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
تاریخ انتشار:۲۶/ ۰۹/ ۱۳۹۴
دسته خبری: اجتماعی, گیلان
همزمان با هفته وقف :

در آخرین روز از هفته وقف ، همایش همه واقف باشیم توسط اداره اوقاف و امور خیریه تالش و با حضور مسئولان شهرستانی در سالن معراج تالش برگزار شد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر از تالش همایش یاوران وقت  در هفته وقف ،  در سالن معراج اداره ارشاد اسلامی تالش برگزار گردید که حجت السلام سید حامد میرحسینی اشکوری درحضور مسولین ومردم خاطر نشان کرد مردم با وقف بسیاری از مشکلات را میتوانند حل کنند ، همه چیز نباید از دولت انتظار رفت .

حجت السلام اشکوری با بیان اینکه مساله وقف راجدی بگیرید اظهار کرد : یکی موضوعاتی که میتواند در این ایام و دوران بسیاری از مشکلات جامعه را حل کند موضوع وقف است .

حجت السلام اشکوری به دوران طاغوت قبل از انقلاب اشاره و اظهار کرد : یکی از دورانهای که دولت ها و حکومت به خیلی از مسایل مردم ازجمله مسال معنوی معیشتی توجه ای نمیکرد اما حالا درجمهوری اسلامی این طور نیست .

وی دربخش دیگری با بیان اینکه در دوره طاغوت توجه خاصی به این مباحث نمیکردند با بیان اینکه بیشترین موقوفات را داشتیم افزود : مردم خودشان مشکلات خودشان راحل میکردند .

اشکوری همچنین افزود : همچنین اشاره به هم نوع بودن و مشکل یک دیگر را بتوانیم حل کنیم اشاره کرد و اشاره به ساخت مسجد ،مدارس  و بیمارستان سازها هستند که از طریق وقف این کارها را دارد اتفاق میابد.

وی دربخشی از سخنان خود اشاره به اینکه در سال ۹۴ ،  ۱۰مورد وقف داشته ایم و گفت : اگر وقف دربین مردم خوب تبلیغ بشود میشود این وقف هارا زیاد کرد وقف های خوبی ما میبینیم گاهی انجام میشود.

اشکوری اظهار کردکه همه پای کار آمدند کمک کردند اگر مردم باهم دیگر وحدت این کاراداشته باشند دیگر نیازی به کمک ادارات نداریم .

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین اصغر جدای امام جمعه اسالم در همایش یاوران وقف در آخرین روز هفته وقف  را به مسولین ومردم تبریک گفت و اظهار نمود : یک سوم آیات درباره معیاد است بیش از ۲ هزار آیه قرآن درباره زندگی ابدی است.

وی با تفسیر سوره عصر گفت : انسان های که برای آخرت خود قدم برنداشته اند زیان شدیدی خواهند دید.

جدایی ثواب خدمت به خلق را از بالاترین عبادت ها هم بیشتر دانست و اظهار داشت :خدمت به خلق ثواپ نه هزار سال عبادت را دارد.

پایان بخش این مراسم تجلیل از یاوران وقف و همچنین برگزیدگان مسابقات قرآنی این اداره بود.

انتهای پیام/

خبرنگار : سونیا قنبری

05

06

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir