امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
تاریخ انتشار:۲۹/ ۰۹/ ۱۳۹۴
مدیر کل ارشاد گیلان :

علت ماندگاری و عقب افتادگی پروژه های در دست اجرای اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان گویا انتخاب پیمانکاران بی بضاعت در راه و شهرسازی و واگذاری پروژه ها به آنها است .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، براساس بررسی های بعمل آمده علت ماندگاری و عقب افتادگی پروژه های در دست اجرای اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان گویا انتخاب پیمانکاران بی بضاعت در راه و شهرسازی و واگذاری پروژه ها به آنها است . با توقف روند اجرایی پروژه ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رضوانشهر با پیگیری های مکرر شاهد ادعای طلب پیمانکار از دستگاه مجری بوده و به همین دلیل نیز روند ادامه احداث و ساخت ساختمان متوقف شده است .

اما با بررسی های بیشتر در روند روال اداری ساختمان بر اساس صورتجلسه مورخ ۲۶/۵/۹۴ بازدید فرماندار شهرستان , معاون اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان ؛ معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بهمراه مسئول فنی آن اداره کل و رئیس شهرستان و پیمانکار جوان این پروژهخ مقرر گردیده بود که پیمانکار در اجرای محوطه سازی و هزینه های غیر ضروری اقدامی نکرده و با موجودی و اعتبار پروژه فضای اداری این ساختمان را به اتمام رسانده و جهت بهره برداری تحویل نماید .

بر اساس همان صورتجلسه مقرر گردیده در تاریخ ۲۵/۷/۹۴ساختمان تحویل ارشاد شهرستان  گردد که این امر از سوی پیمانکار پشت گوش انداخته شده و پیمانکار تن به اجرای صورتجلسه نداده و فعل حاضر این پروژه که در زمینی بالغ بر ۲۷۰۰ متر مربع و با زیر بنای ۱۶۰۰ متر مربع در حال احداث است با تخلفات پیمانکار به صورت کاملاً خفته بوده  و پیمانکار جوان و بی پول این پروژه با تخلفات انجام داده خود مدعی طلب سیصد میلیونی خود بابت محوطه سازی ای که نباید اجرا می کرده است و ساختمانی که تنها به دلیل نداشتن سیستم برقی و جزییات بسیار ریز قابل بهره برداری نیست . این امر نشانگر ضعف مالی پیمانکار منتخب از سوی مجری طرح است که با توجه به در نظر گرفتن بودجه مورد نیاز طرح در کمیته برنامه ریزی شهرستان و ماده ۱۸۰ و .. امکان ادامه طرح و اجرای طرح را ندارد .

دکتر فیروز فاضلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار ما در خصوص این پرووژه گفت متاسفانه در این طرح ما بهره بردار هستیم و مجری دستگاه دیگری است .

فاضلی ادامه داد در بدو ورود خود به ارشاد پروژه های قدیمی که از بیست و چند سال پیش ماندگاری داشتند همانند سینمای فومن و ساختمان آستارا و رضوانشهر را در دست پیگیری و پیشرفت قرار داده و پروژه رضوانشهر را بصورت ویژه پیگیر هستم .

وی ادامه داد فصل حاضر گذشته از مشکلات بوجود آمده در روند اجرای این پروژه اعتبار اتمام پروژه را در تبصره ۲ ماده ۱۸۰ برای امسال قرار داده ایم که نهاد مجری طرح مکلف و متعهد گریدیده اند که دهه فجر امسال ساختمان را احداث و تحویل دهند .

دکتر فیروز فاضلی همچنین به بخش تجهیز ساختمان اشاره داشته و از تخصیص اعتبار بالغ بر یکصد میلیون تومان برای تجهیز این ساختمان خبر داد و افزود : با توجه به اینکه پروژه خارج از دست این اداره کل و در دستگاه دیگری می باشد , فرماندار شهرستان همچنان که به جد پیگیر بوده اند باید از دستگاه مورد نظر مجری خواسته و بیشتر در این حوزه کار کنند .

فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان  در پایان سخنان خود در خصوص ادارات تابعه خود گفت : خط قرمز من برای روسای ادارات این است که باید اهالی فرهنگ و هنر در دور او جمع شوند و اگر ریس اداره بتواند رضایت اهالی فرهنگ و هنر و قلم را جلب کند طبیعتاً بدین معناست که رضایت بنده را جلب کرده و مورد تایید بنده است .

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir