امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
تاریخ انتشار:۰۱/ ۱۰/ ۱۳۹۴
اجرای قانون در خیابان توسط نیروی انتظامی

جنب مسجد جامع شهر شاهد درگیری شدید بین یک نوجوان و چندین مامور و سرباز نیروی انتظامی و ضرب و شتم وی از سوی مامورین و سرباز حاضر بودیم .

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر، جنب مسجد جامع شهر شاهد درگیری شدید بین یک نو,جوان و چندین مامور و سرباز نیروی انتظامی و ضرب و شتم وی از سوی مامورین و سرباز حاضر بودیم .

لوگوی رضوان خبر

مامورین انتظامی در کشور حافظ امنیت و حفظ آرامش نام گرفته اند و وظیفه دارند این مشی تعیین شده برای آنها را به خوبی اجرا کنند  .

نیروی انتظامی مجری قانون و یا تصمیم گیرنده نبوده و اجازه درگیری و ضرب و شتم حتی خلافکاران و محکومین را نیز ندارد .

اما امروز جنب مسجد جامع رضوانشهر صحنه های غیر قابل باور و رفتار نا پسندیده ای از سوی مامورین نیروی انتظامی شهرستان بودیم . متاسفانه مامورین انتظامی و سربازان حاضر در حال ضرب و شتم یک نو,جوان بوده و از کلمات نادرست و غیر قابل قبول از سوی حافظان نظم و امنیت استفاده کرده و حتی با حضور چند زن و مادر فرد مورد ضرب و شتم قرار گرفته بر خلاف قانون و حتی شرع اسلام اقدام به حول دادن بانوان نمودند .

بر علت موضوع که  از زبان مامور شاکی م ح که گویا ناسزا گویی و برخورد نادرست از سوی فرد مورد نظر بازداشت شده بوده بگزریم .

در هر صورت اگر اساس را بر همین ادعای مامور شاکی گذاشته و اصلاً فرد مورد نظر را مجرم هم بدانیم آیا نیروی انتظانی اجازه ایجاد رعب و وحشت و شلوغی را در مرکز شهر و ضرب و شتم سنگین یک متهم را دارد ؟ آیا آقای م الف سرباز مورد نظر حاضر که از دور لگد های خود را روانه فرد مورد نظر داشته و مشت های خود را بر سر او فرو می آورد از مامور مافوق خود دستور و یا اجازه داشته و آیا اصلاً مامور مافوق وی چنین اختیاری دارد ؟ آیا نباید در صورت متهم بودن فردی و شاکی بودن فردی به دادگاه و مراجع قضایی مراجعه شود ؟ حال که ماموران انتظامی که خود این قانون را به مردم گوشزد می کنند در خیابان چنین رفتاری را از خود نشان می دهند  توقع از مردم چیست ؟

در هر صورت تصمیم گیرنده اینکه فردی متهم و مجرم است یا خیر دادستان و قاضی و محاکم صالحه بوده و اجرای قانون نیز به دست آنها و به دستور آنان است .

اگر مبنی بر بازداشت فرد مورد نظر گذاشته شود و بگوییم که از تسلیم خود امتناع مینمود باید گفت که اگر مامورین نیروی انتظامی با اکثریت حضور خود امکان بازداشت یک نو,جوان ترسیده را ندارند پس چگونه می خواهند امنیت را در جامعه بر پا داشته و اگر غیر از این است بر چه اساس و به دستور چه کسی و با حکم کدام قاضی وی را مورد ضرب و شتم قرار می دادند که نه کرامت انسانی این را قبول دارد و نه قانون جاری کشور و در نهابت اینکه چگونه با  آبروی فرد مورد نظر بازی کرده و انگشت نمای شهر می کنند .

باز مبنی بر اینکه فرد متهم بوده و قاضی حکم بر اجرای قانون داده است آیا با مشت و لگد توسط سربازی که هیچ مسئولیتی نداشته و در برخورد با حاضرین نامحترمانه پاسخ می دهند باید قانون اجرا شود ؟ اگر در آن هنگام اتفاق ناخوشایندی برای آن فرد رخ می داد آیا آن مامور و سرباز پاسخگوی آن اتفاق رخ داده عمدی و خانواده و در نهایت در آن دنیا خداوند را می توانستند بدهند ؟

امید است نیروی انتظامی همانند گذشته بر حفظ آرامش و امنیت کوشا بوده و فرماندهی انتظامی شهرستان در راستای حفظ شئونات اخلاقی و شخصیتی شهروندان تذکرات لازمه را خدمت ماموران و سربازان خود اراعه دهند .

انتهای پیام/

دیدگاه ها

6 پاسخ به “ظهر امروز مردم شاهد درگیری نیروی انتظامی با نوجوانی در خیابان و اجرای قانون بودند”

 1. رضوانشهری گفت:

  از وقتی سرهنگ اسماعیلی رفت از نیروی انتظامی آرامش و ادب هم از ماموران رضوانشهر کوچ کرد!
  متاسفانه بعضی از مسوولان عمدتا بومی به جای نوکری ملت؛درحال عقده گشایی هستند.
  خدایشان هدایت کند!

  (۵)
 2. علی گفت:

  من خودم حضور داشتم واقعا حرکت زشتی بود

  (۵)
 3. کوروش س گفت:

  سرهنگ حسینی انسان فوق العاده خوب و با شخصیتی هستند و فردیه که به ارزشهای انسانی احترام میزاره ،اینطور نباید باشه که اشتباه یک مامور رو به پای فرمانده منطقه گذاشته بشه،قطعا بنده با شناختی که از شخصیت اداری و انتظامی با توجه به سابقه خوبشون از ایشان دارم،اگر از مامور مورد نظر تخطی صورت گرفته برخورد جدی خواهد شد،در ضمن از نویسنده این خبر و سایت رضوان خبر کمال تشکر رو در حفظ مقام شهروندی و اطلاع رسانی بموقع رو دارم

  ()
  • کامران گفت:

   آقای کامران با این کامنتت معلومه که اصلا ارتباط اداری ورییس ومرئوسی با ارگان مربوطه وآقای حسینی نداری!!!
   ببین دوست من،ازنظر اداری وقانوتی رییس یه اداره درقبال رفتارحرفه ای وکاری عوامل وکارمندهاش مسئول هست وبایدپاسخگوباشه.مثلا فرداتویه مدرسه برای یه دانش آموز خدای نکرده اتفاقی بیفته ،هم مدیرمدرسه وهم مدیرآموزش وپرورش شهرستان مسئول هستن.
   ازطرفی چندسالی هست که ازاین دست برخوردهای خارج ازقانون وتحقیر شان وکرامت مردم توسط همکاران محترم شما توسطح شهرستان افزایش داشته.برادرمن،مگه شما ماجرای ۱۳بدرسال ۱۳۹۲روفراموش کردی؟موقعی که یه خانم وسط رضوانشهربا ضرب وشتم دستگیرمیشه وهیچ برخوردی باخاطی ویاخاطیان احتمالی صورت نمیگیره ،دیگه از پرسنل اون رییس چه انتظاری میشه داشت؟شما هم بجای دفاع نابجا ازاشتباهات ،بهتره روی مردم داری وقانون مداری کارکنانتون برنامه داشته باشی تاسرمایه ی اجتماعی نیروی انتظامی که بفرمایش حضرت آقا(مدظله العالی)مظهراقتدارهست،بیشتربشه.موفق باشید.

   (۷)
 4. عباس علی زاده گفت:

  البته بار اولشون نیست،تأسف، تأسف، تأسف.

  (۲)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir