امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
تاریخ انتشار:۰۴/ ۱۰/ ۱۳۹۴

در این نشست از دو کتاب ارزشمند از جمله کتاب «اسپی مزگت کهن‌ترین مسجد گیلان» با حضور فرماندار رضوانشهر و پژوهشگران برترمیراث فرهنگی گیلان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، به مناسبت هفته پژوهش نشست تخصصی هم اندیشی باستان شناسی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان با حضور حمید رضا امام پناهی فرماندار رضوانشهر، چراغی معاون فرماندار، دکتر جهانی رئیس پژوهشکده باستان شناسی گیلان ، جمعی از مدیران دستگاه های فرهنگی شهرستان ،پژوهشگران و دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی و پره سر در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار رضوانشهر در این نشست ضمن تبریک پیشاپیش هفته وحدت اظهار کرد: آثار تاریخی هر منطقه  بیانگر هویت فرهنگی و تاریخی آن جامعه و پاسداری از آن وظیفه و رسالت همگانی ‌است.

حمیدرضا امام پناهی افزود: میراث، فرهنگ و تمدن گذشته را چراغ روشنی برای بهره‌گیری از تاریخ، فرهنگ و تمدن کهن جامعه عنوان کرد و افزود: تاریخ و فرهنگ گذشته آینده‌ای روشن و آبادتر برای جامعه ترسیم می‌کند.

لازم به ذکر است در این نشست کارشناسان میراث فرهنگی به ارائه ی مطالبی با موضاعات تخصصی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری از جمله موضوع باستان شناسی ، نقش و رنگ دستبافته های حوزه فرهنگی شهرستان رضوانشهر و منطقه تالش  و همچنین  پرونده ثبتی مراسم معنوی – مذهبی تاسوعای سید شرف شاه پرداختند.

در این نشست از  دو کتاب ارزشمند از جمله کتاب «اسپی مزگت کهن‌ترین مسجد گیلان» با حضور فرماندار رضوانشهر و پژوهشگران برترمیراث فرهنگی گیلان رونمایی شد.

انتهای پیام/

01

02

03

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir