امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
تاریخ انتشار:۲۴/ ۱۰/ ۱۳۹۴
دسته خبری: اجتماعی, ایران و جهان
در اوج وابستگی کشور به واردات گندم:

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در گفتگو با «نسیم آنلاین»: دولتی‌ها پاسخ دهند که چرا گندم‌ها فاسد شدند.

به گزارش رضوان خبر به نقل از ۵۹۸ ، سید رضا نورانی، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران در گفتگو با «نسیم آنلاین» در پاسخ به این سؤال که آیا فساد و دور ریخته شدن گندم در استان گلستان صحت دارد یا خیر، اظهار داشت: مدتی پیش اخباری مبنی بر فاسد شدن و خراب شدن گندم در استان گلستان، در فضای مجازی منتشر شده بود که پس از بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که برای هیچ‌کدام از سیلوهای دولتی این مشکل به وجود نیامده است و برای گندم‌هایی که در سیلوهای دولتی نگه‌داری می‌شوند خرابی و فسادی رخ نداده است.

وی ادامه داد: اما دو مورد از سیلوها در بخش خصوصی دچار این فساد شده‌اند و مسئولین باید پیگیری کنند تا مشخص شود که آیا برای این موضوع عمدی در کار بوده  یا سهوی صورت گرفته است.

وی بیان داشت: ما الان نمی‌توانیم قضاوت کنیم و بگوییم که جه مشکلی به وجود آمده، اما آن جه مستلزم است این است که گندم از آن دسته محصولاتی است که رزق و روزی مردم به آن وابسته است بنابراین باید در نگهداری این نعمت الهی کاملا کوشا بود.

نورانی در پایان خاطرنشان کرد: هنوز علت اصلی این موضوع یعنی فساد گندم در استان گلستان مشخص نیست و امیدواریم تا هر چه زودتر با پیگیری‌های مسئولین علت این موضوع معلوم شود زیرا اگر این روند ادامه پیدا کند، با مشکلات بسیار جدی روبه رو خواهیم شد.

گفتنی است گندم طبق گزارش تجارت خارجی ۹ ماهه کشور، رتبه اول واردات را به کشور داراست.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir