امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
تاریخ انتشار:۰۹/ ۰۴/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان

گزارشگر ویژه حقوق بشر درباره ایران، از ابتدای ماموریت خود، مبنای بسیاری از گزارش‌هایش عناصر گروهک های ضدانقلاب، کمونیست و گروه‌های تجزیه‌طلب هستند.

به گزارش رضوان خبر به نقل از “تیتریک” به گزارش رسیده از یک منبع مؤثق ، احمد شهید،  اخیرا در دیدار با اعضای گروه‌هک تجزیه‌طلب و ترویستی کومله در نروژ به آنها گفته است:” در محیط داخلی ایران باید فضای سیاسی و رسانه‌ای “حقوق شهروندی” را پررنگ کرد تا جمهوری اسلامی بدین ترتیب تحت فشار برای پاسخگویی قرار بگیرد.

احمد شهید به عناصر گروهک توصیه کرده در بخش های مختلف حقوقی علیه جمهوری اسلامی پرونده سازی کنند. وی اعلام آمادگی کرده هر نوع خبری  که از رابط کومله به دستش برسد را در گزارش سالیانه علیه جمهوری اسلامی ایران درج خواهد کرد.

این ملاقات ، با نظارت تعدادی از افسران سرویس موساد در یکی از هتل های نروژ و با  حضور عبدالله مهتدی به عنوان  یکی از چهره های تجزیه‌طلب و حامی استقلال  کردستان ایران و به عنوان بخشی از مجموعه طرح بزرگ آمریکایی‌ها برای تجزیه ایران برگزار شد.

با این حال احمد شهید هر چند وقت یک بار در مصاحبه با روزنامه های غربی و شبکه های ماهواره ای ضدانقلاب از مقامات جمهوری اسلامی می خواهد به او مجوز سفر به خاک ایران را بدهند.

لازم به ذکر است دیدار خصوصی این گزارشگر حقوق بشرایران با نمایندگان گروهک کومله در دو سال قبل هم انجام شده بود و، وی هم مانند هم مسلکان سابق خود، بیشتر از آنکه در فکر تهیه گزارشی واقعی از وضعیت ایران باشد در فکر گنجاندن خواسته های گروههای تروریستی در گزارش خود است.

ملاقات مخفیانه گزارشگر حقوق بشر ایران با گروهک تروریستی کومله+ تصویر
 
 
تصویر عنصر گروهک تروریستی کوموله در کنار احمد شهید

 

ملاقات مخفیانه گزارشگر حقوق بشر ایران با گروهک تروریستی کومله+ تصویر
 

عنصر گروهک در جلسه سالانه کوموله در نروژ

 

ملاقات مخفیانه گزارشگر حقوق بشر ایران با گروهک تروریستی کومله+ تصویر

 

عنصر گروهک در همایش خیابانی کوموله

 

 احمد شهید متولد ۱۹۶۴ ، سیاستمدار و دیپلمات و از فعالان امور حقوق بشر و دمکراسی اهل مالدیو است.

وی در دو مقطع بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ وزیر خارجهٔ مالدیو بوده‌است. وی در ۲۷ مارس ۲۰۱۵ برای پنجمین سال متوالی از طرف سازمان ملل متحد به عنوان گزارشگر ویژه امور حقوق بشر در ایران انتخاب شد.

 

ملاقات احمد شهید با گروهک تروریستی کومله+ تصویر

وی دکترای روابط بین‌الملل خود را از دانشگاه کوئینزلند استرالیا دریافت کرده و استاد مدعو دانشگاه اسکس است.

وی در گزارش سالانهٔ خود در سال ۲۰۱۴ (میلادی) اعلام کرده که وضع حقوق بشر در ایران، از زمان شروع به کار دولت یازدهم ایران، بدتر شده‌است.

در ۱۱ ژوئن ۲۰۱۱، توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل، احمد شهید به عنوان گزارشگر ویژه در امور ایران انتخاب شد. از او درخواست شده تا به ایران سفر کند و وضعیت حقوق بشر، زندانیان سیاسی و دیگر زندانیان را بررسی کند. تا کنون ایران از دادن اجازهٔ ورود به وی ممانعت ورزیده است.[۵] وی در خصوص پناهندگان ایرانی نیز در گفتگوی خود با بامداد خبر، از علاقه به آشنایی با پناهندگان ایرانی و تلاش برای گردآوری مستندات خود بر اساس مشکلاتی این پناهندگان در ایران خبر داد.

در واکنش به انتخاب احمد شهید، مرضیه افخم این انتخاب را سیاسی و جهت‌دار دانست و عنوان کرد که کشور متبوعش انتصاب وی را به رسمیت نمی‌شناسد.

احمد شهید در ۲۴ اوت ۲۰۱۳ (۲ شهریور ۱۳۹۲) در مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی گفت پس از رسیدن حسن روحانی به ریاست‌جمهوری در ایران، نسبت به بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران خوشبین است. او گفت «آقای روحانی با توجه به واقعیت‌های موجود ایران بهترین بوده» و از اینکه آقای روحانی در تبلیغات انتخاباتی خود به مسائل حقوق بشری توجه کرده اظهار خرسندی کرد.

همچنین وی تاکنون دو نامه به حسن روحانی نوشته است، پس از پیروزی آقای روحانی در انتخابات و پس از آغاز رسمی ریاست‌جمهوری او. آقای شهید در این نامه‌ها نگرانی‌هایی را که درباره مسائل حقوق بشری در ایران وجود دارد شرح داده و خواهان بازدید از ایران شده است.

در آخرین روزهای سال ۱۳۹۳ و در حالیکه مذاکرات دوجانبهٔ هسته‌ای میان سیاستمداران ایرانی و آمریکایی در جریان بود، مرضیه افخم از تمایل به دیدار برخی مقامات سیاسی و قضائی ایرانی با احمد شهید سخن گفت. این گفته، توسط محمدجواد لاریجانی نیز تأیید شد.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir