امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
تاریخ انتشار:۰۹/ ۰۴/ ۱۳۹۴
دسته خبری: فضای مجازی

به گزارش  رضوان خبر  به نقل از مریان خبر ، “دره مرگ” پست ترین نقطه آمریکای شمالی است که هوای بسیار گرم و خشکی دارد و درجه حرارت آن در تابستان به ۵۰ درجه سانتی گراد می رسد. به همین دلیل بسیاری از افراد آب و هوای این منطقه را با عربستان مقایسه می کنند و […]

به گزارش  رضوان خبر  به نقل از مریان خبر ، “دره مرگ” پست ترین نقطه آمریکای شمالی است که هوای بسیار گرم و خشکی دارد و درجه حرارت آن در تابستان به ۵۰ درجه سانتی گراد می رسد. به همین دلیل بسیاری از افراد آب و هوای این منطقه را با عربستان مقایسه می کنند و به این دره، لقب عربستان آمریکا را می دهند. در سال ۱۸۴۹، گروه بزرگی از جویندگان طلا به این منطقه هجوم بردند و بسیاری از آنان در اثر گرما، تشنگی و خستگی بیش از حد، از پای درآمدند. به همین علت، این منطقه را دره مرگ نامیده اند.

Death-Valley-011

بر اساس آمارهای انجمن تاریخ طبیعی، سالیانه  تا ۹۰۰ هزار توریست از این منطقه بازدید می کنند. فاصله این دره تا لاس وگاس حدود ۲ و تا لس آنجلس ۴ ساعت است.

همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید از عوامل مهمی که توجه زمین شناسان را در این منطقه به خود جلب کرده است حرکت اسرار آمیز سنگ ها در این منطقه است!

1356914530

زمین شناسان برای درک اسرار این دره، تقریبا تمام قسمت های آن را مطالعه کرده اند. اولین فرضیه آن بود که این سنگ ها وقتی حرکت می کنند که سطح خارجی شان با قطرات بسیار ریز یخ پوشیده شده و به دلیل رطوبت و صافی بسیار زیاد زمین منطقه، به وسیله کوچکترین نسیم کویری به حرکت در می آیند. اما این نظریه خیلی زود رد شد چرا که سنگ ها در تابستان های داغ هم به حرکتشان ادامه می دادند. آنها حتی روی زمین ناهموار هم حرکت می کردند و از خود ردپا به جا می گذاشتند. بنابراین پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که حرکت سنگ های دره مرگ پدیده ای متشکل از چند عامل ناشناخته است که هر کدام از این عوامل می توانند روی هم اثر بگذارند و نتیجه‌ای هم چنین خلق کنند.

1356914480

اما آنچه حرکت این سنگ ها را شگفت انگیزتر می کند، آن است که آنها به صورت موازی با هم حرکت می کنند. به این ترتیب هر سنگی در طول سالیان دراز یک راه دارد و همان مسیر را ادامه می دهد. هیچ فردی تاکنون حرکت این سنگ ها را به چشم ندیده است و حتی نمی داند این سنگ ها با چه سرعتی حرکت می کنند. آنها گاهی در طول حرکتشان چرخ خورده و روی وجه دیگرشان می لغزند. بنابراین در مسیر اختصاصی یک سنگ ممکن است چند ردپای گوناگون به چشم بخورد.

1356914582

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir