امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۲۷/ ۱۱/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان
نوبخت:

سخنگوی دولت گفت: رییس جمهور شخصا در ماجرای تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات ورود کرده است.

رضوان خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران نوشت ؛محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری امروز سه‌شنبه (۲۷ بهمن ماه) با اصحاب رسانه، در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی براینکه آیا رییس جمهور در ماجرای تایید صلاحیت داوطلبان ورود کرده است، گفت: وی در چارچوب قانون به این موضوع وارد شد و در این راستا با وزیر کشور تبادلای داشتند.
سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت سبد کالا و ارائه آن به افراد نیازمند، اظهار داشت: در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است و بخش دیگری از توزیع این سبد در حال انجام است که به مجموعه افراد خاصی اهداء خواهد شد.
وی همچنین درباره سوئیفت و حضور ایران در این عرصه اظهار داشت: در این راستا رئیس کل بانک مرکزی در مجمع عمومی این بانک اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام داد و در حال حاضر مراحل اداری این موضوع در حال انجام است.
*توضیحات رئیس‌جمهور پیرامون برجام ۲ طی روزهای آینده
نوبخت در پاسخ به سوالی دیگر باشگاه خبرنگاران جوان، مبنی بر اینکه رئیس جمهور در چند روز گذشته از برجام ۲ سخن گفته، اما وارد جزئیات آن نشده‌اند اظهار داشت: همواره نباید به دنبال اختلافات و افتراق‌ها رفت، چرا که همگی هدف واحدی داریم و دیالوگ‌هایی در این راستا انجام می‌شود. این موضوع از سوی رئیس جمهور مطرح شده و خود شخص دکتر روحانی از جزئیات آن اطلاع دارند، در روزهای آینده نیز به مراتب این موضوع روشن‌تر خواهد شد.
سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: دولت تا پایان امسال ۱۰هزار میلیارد تومان طلب پیمانکاران را پرداخت خواهد کرد.
وی افزود: براساس آخرین گزارشی که خزانه‌داری منتشر کرده تا تاریخ ۲۲ بهمن، حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان ما برای طرح‌های عمرانی پرداختی داشتیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سخنگوی دولت تصریح کرد: سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هم از بابت مهار آب‌های مرزی برای طرح‌های عمرانی پرداخت شد، در حال توزیع هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان هم برای آبرسانی روستاها هستیم بنابراین مجموعا ۵ هزار میلیارد تومان که در خصوص طرح‌های آب است که اگر به آن ۲۰ هزار میلیارد تومانی که تا الان پرداخت شده اضافه کنیم تا این لحظه ۲۵ هزار میلیارد تومان ما از بابت طرح‌های عمرانی پرداختی داریم.

نوبخت ادامه داد: ۵ هزار میلیارد تومان دیگر به صورت اوراق تا پایان امسال عرضه خواهد شد و کارهای آن نیز انجام شده است. 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خاطر نشان کرد: با مقدماتی که صورت گرفته تا پایان سال یعنی تا ماه آینده چند هزار میلیارد تومان دیگر هم به صورت نقدی برای طرح‌های عمرانی بین پیمانکاران توزیع خواهیم کرد و امیدواریم تا پایان سال بیش از سال گذشته از بابت طرح‌های عمرانی پرداختی داشته باشیم.

وی افزود: امیدوارم این اقدام با رشد مثبت بورس، با کاهش نسبی قیمت ارز در بازار غیررسمی و همچنین کاهش نرخ بانکی در شرایطی که از نظر رشد اقتصادی برای ما مطلوب نیست مجموعه‌ای برای تحرک بخش اقتصادی شود.

نوبخت با بیان اینکه رشد اقتصادی مثبت است تصریح کرد: برای سال آینده، خود را برای رشد اقتصادی بین ۵ تا ۶ درصدی آماده کردیم و برای آن نیز برنامه‌هایی تدارک دیده شده تا در رشد و بهبود وضعیت اقتصادی برای همه آحاد مردم موفق باشیم.
*امیدواریم بدون ارائه بودجه چند دوازدهم بتوانیم بودجه را به وقت بررسی کنیم
سخنگوی دولت تصریح کرد: امیدواریم بدون ارائه بودجه چند دوازدهم بتوانیم بودجه را به وقت بررسی کنیم.
وی ادامه داد: بامداد امروز ۳۴۰۰میلیارد تومان یارانه برای  ۷۵میلیون و ۲۳۶هزار و ۸۲۹نفر واریز شد.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir