امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
تاریخ انتشار:۲۷/ ۱۱/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان
ایران پرچمدار وحدت مذاهب در جهان است /

رئیس مجمع علمای لبنان گفت: به‌عنوان عالم اهل سنت با امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بارها بیعت کرده‌ام.

رضوان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از زاهدان نوشت؛ شیخ‌احمد الزین صبح امروز در بیست و هفتمین همایش تقریب مذاهب که در سالن همایش‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران پرچمدار وحدت مذاهب است و این بدان معنی است که  اقشار مختلف مذهبی نظیر شیعه، حنفی، شافعی، مالکی یا زیدی در پیشبرد اهداف اسلام یک‌پارچه عمل می‌کنند.

وی مسئله رهبری را یکی از ضروریات جامعه خواند و تصریح کرد: اینجانب ارادت ویژه‌ای به مقام معظم رهبری دارم و به‌عنوان عالم اهل سنت شاخه حنفی با امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بارها بیعت کرده‌ام.

رئیس مجمع علمای لبنان با تأکید بر “بنده به ملت بزرگ ایران و مقام معظم رهبری افتخار می‌کنم که در راستای آزادی قدس شریف تلاش می‌کنند” گفت: امروز ایران با حمایت خود از مظلومان جهان به‌ویژه فلسطینیان، جایگاه ویژه‌ای میان آزادی‌خواهان دنیا دارد.

شیخ احمد الزین اعلام کرد: مجمع علمای لبنان با شرکت ۲۵۰‌نفر از علمای شیعه و سنی برای مقابله با سیاست‌های تفرقه‌انگیز میان مسلمانان که از سوی آمریکا و صهیونیزم صورت می‌گیرد، تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی نیز بعد از سال‌ها جنگ با یکدیگر به این نتیجه رسیدند که گزینه وحدت را برگزینند و از جنگ و خون‌ریزی دست برداشته‌اند، عنوان کرد: متأسفانه امروز شاهد جنگ و خونریزی میان مسلمانان هستیم که تفرقه را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند.

رئیس مجمع علمای لبنان افزود: کشورهای اروپایی اگر امت اسلامی مطابق دستورات خداوند متعال در قرآن پیش می‌رفتند و به آن عمل می‌کردند، امروز در جهان شاهد این‌گونه اختلافات و معضلات بزرگ نمی‌بودیم چراکه در مذاهب اسلامی، شیعه و سنی در اعتقادات خود، مفاهیم مشترکی دارند از جمله در اقامه نماز با هم اتفاق نظر دارند.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir