امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
تاریخ انتشار:۲۷/ ۱۱/ ۱۳۹۴
فرماندار رضوانشهر:

فرماندار رضوانشهر : چندین سال است که احداث بیمارستان برای شهرستان در نظر گرفته شد و در حال حاضر یکی از دغدغه‌های شهرستان محسوب می‌شود و تاکنون ساختمان این بیمارستان بیش از ۸۰ درصد پیشرفت ساختمانی دارد و در حال برنامه‌ریزی برای تجهیز است.

به گزارش خبرنگارپایگاه خبری رضوان خبر ،  عسگر حسنی‌پور در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان رضوانشهر، اظهار داشت: در سال ۹۴ علیرغم مشکلات مالی دولت، ۳۳ میلیارد ریال اعتبار در شهرستان رضوانشهر در قالب ۱۳۳ پروژه به بهره‌برداری رسید که این امر نشانگر توجه دولت به توسعه‌گرایی و آبادانی است.

وی گفت: ادارات شهرستان و مجموعه فرمانداری در حال تلاش برای تعامل با پیمانکاران است و برای نهایی شدن و بهره‌برداری پروژه‌ها در حال فعالیت هستیم.

فرماندار رضوانشهر افزود: چندین سال است که احداث بیمارستان برای شهرستان در نظر گرفته شد و در حال حاضر یکی از دغدغه‌های شهرستان محسوب می‌شود و تاکنون ساختمان این بیمارستان بیش از ۸۰ درصد پیشرفت ساختمانی دارد و در حال برنامه‌ریزی برای تجهیز است.

رئیس شورای اداری شهرستان ضمن تشکر از فر امینی مدیرکل آب استان اظهار کرد: در سال جدید چندین پروژه بهره‌برداری آب‌رسانی داشته‌ایم و امیدواریم مناطق باقیمانده نیز آب‌رسانی شود.

حسنی پور تصریح کرد: عمده‌ترین مشکلات فعلی روستاهای شهرستان مشکلات راه و عدم آسفالت‌ریزی و عدم وجود پل‌های ارتباطی مناسب است و  امیدواریم با ارتباطاتی که با اداره کل راه وشهرسازی و اداره کل روستایی استانداری داشته‌ایم در سال جدید بتوانیم عمده‌ای از مشکلات تردد را رفع کنیم.

وی مجتمع فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را یکی دیگر از دغدغه‌های اساسی فرهنگی و هنر دانست و گفت: بیش از ۱۰ سال از روند احداث این پروژه می‌گذرد که با دستورات معاونت استانداری در حال پرداخت مطالبات پیمانکار است و امیدواریم تا ۲ ماه آینده شاهد افتتاح و بهره‌برداری بخش اداری این اداره باشیم.

محمدعلی فر امینی نیز در این جلسه، اظهار داشت: با توجه به موقعیت‌های روستایی شهرستان رضوانشهر، مجموعه آب روستایی استان زیر ساخت‌های آب‌رسانی در شهرستان را شروع کرده و ۳ سایت حوریان، رود پشت و بیحی رودکنار شروع شد که ۶۴ روستا رادر برمی‌گیرند و ۳۰ روستا از آب شرب بهره‌مند هستند و مابقی در حال ادامه و احداث است.

وی اعتبار شهرستان در سال ۹۴ را ۴.۵ میلیار تومان اعلام کرد و افزود : بیش از ۶۰ میلیون ریال در سال ۹۴ اعتبار تخصیص یافت و برنامه‌های آب‌رسانی اجرا شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان، با اشاره به بهره‌برداری آب شرب ۱۰ روستا در هفته دولت، افزود: ۲۵۰ کیلومتر از شبکه‌های آبرسانی شهرستان رضوانشهر انجام شد و تقاضا داریم تا از منابع شهرستان برای تجهیز، تعمیر و نگهداری شبکه آب‌رسانی روستایی در نظر گرفته شود.

مجید نیکخو مدیر عامل آب منطقه‌ای گیلان نیز در این جلسه بیان کرد: وضعیت بارش باران مطلوب است و ما از کشاورزان درخواست داریم تا شخم اول را هر چه سریع‌تر شروع کنند تا مصرف آب از سد سفیدرود کاهش پیدا کند.

نیکخو پروژه سد شفارود را به‌عنوان یک پروژه ملی اعلام کرد و افزود: انتظار داریم اداره محیط زیست، این پروژه را بسیار ویژه ببیند و باید به‌عنوان یک فرزند خود به ادارات نهاد‌های دیگر کمک‌رسانی کنند تا این پروژه ملی دچار بحران نشوند.

وی با بیان اینکه کل پروژه ۳.۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: باید این پروژه را به‌صورت ویژه دید و راه‌های جایگزین را تهیه و ارائه کرده‌ایم و سد شفارود دستار طبیعیت بوده واهداف سد در آینده علاوه بر آبرسانی افزایش پیدا می‌کند.

حیدری معاون مدیرکل راه وشهرسازی در خصوص بیمارستان گفت: خود ساختمان ۹۵ درصد پیشرفت داشه و سیستم های برق و گازو رنگ کاری باقی مانده است.

وی گفت: در بحث تجهیز بیمارستان نیز مقدماتی با تهران انجام شده است و بعد از تحویل ساختمان بیمارستان تجهیز نیز انجام می شود. ساختمان بیمارستان و بحث زیر ساختی تا پایان سال انجام می شود و در بحث مجتمع فرهنگی اداره ارشاد در رضوانشهر با ۵۰۰ میلیون تومان ساختمان قابل بهره‌برداری است.

اسدی شهردار رضوانشهر نیز در این جلسه با  اشاره به اینکه خیابان‌های اصلی شهر از ۴ محور زیر فشار ماشین‌های سنگین است، گفت: عمر مفید آسفالت شهر به‌دلیل تردد خودروهای سنگین بسیار پایین است.

وی کنارگذر رضوانشهر را یک عامل مهم دانست و افزود: در صورت بازگشایی ۴۵۰ متر خیابان از میدان امام رضا(ع) تا خیابان شهید شکوری ۸ کیلومتر مسیر تردد رضوانشهر تا پره سر نزدیک‌تر می‌شود و بار سنگین ترافیک کاهش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir