امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۲۹/ ۱۱/ ۱۳۹۴
دسته خبری: گیلان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خواستار شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: از رسانه‌های گیلان می‌خواهم با کسانی که قصد سواستفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای این استان را دارند برخورد کنند.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ،فیروز فاضلی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خبرنگاران به عنوان راوی سوم شخص بین مردم و مسئولان هستند و به راوی سوم شخص همان دانای کل می‌گویند.

وی با بیان اینکه راوی بین مردم و مسئولان باید استقلال داشته باشد، ادامه داد: خبرنگار نباید درگیر مسائل معیشتی خود و اگر بعضی از رفتارهایی که در رسانه‌ها اتفاق می‌افتاد به مباحث معیشتی آنها مربوط می‌شود به آنها حق می‌دهم.

این مسئول با اشاره به اینکه هر چیزی که از عدالت خارج شود در واقع ظلم است، تصریح کرد: باید توزیع عادلانه ثروت برای تمام رسانه‌ها انجام شود و در هیچ جای دنیا راجع به حریم خصوصی دیگران صحبت نمی‌کنند و حریم خصوصی افراد به کسی مربوط نیست.

وی ورود به حریم خصوصی افراد به لحاظ اخلاقی را صحیح ندانست و گفت: اکنون ۴۶ سایت رسمی در گیلان مشغول فعالیت هستند و به لحاظ شفاف‌سازی نخستین استانی بودیم که به صورت قانونی وارد عمل شدیم.

فاضلی اداره کل ارشاد را رابط بین خبرنگاران با وزارتخانه خواند و خاطرنشان کرد: رسانه‌های گیلان تاکنون به بهترین نحو عمل کرده‌اند و از رسانه‌های استان می‌خواهم با کسانی که قصد سواستفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای گیلان را دارند برخورد کنند.

وی افزود: رسانه‌های استان در برخورد با افراد سودجو نشان دهند که مناعت طبع آنها مصادره شدنی نیست و از آنها می‌خواهم رعایت حریم خصوصی افراد را بکنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه این استان در داشتن بسیاری از نخستین‌ها از جمله خانه تئاتر همواره پرافتخار بوده است، یادآور شد: قصد داریم این افتخارات برای آنها حفظ و بر تعدادشان افزوده شود.

پایگاه‌های خبری عامل ایجاد بداخلاقی‌های رسانه‌ای در گیلان
مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان نیز در جلسه مذکور انتخابات را دارای حساسیت بالایی دانست و گفت: در این دوره از انتخابات شاهد گستردگی حضور رسانه‌ها در استان هستیم و این موضوع اگر به درستی و براساس اصول و ضوابط و اخلاق‌مداری باشد می‌تواند به یک فرصت بسیار موثر تبدیل شود.

حسین داداشی، انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را دارای حساسیت خاصی خواند و گفت: اگر شاهد بداخلاقی‌های رسانه ای در جریان انتخابات باشیم این فرصت به یک تهدید تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: رسانه‌های اخلاق‌مدار از تهمت زدن، افترا، نشر اکاذیب و … خودداری می‌کنند و از  رسانه‌های استان انتظار می‌رود از فرصت‌های رسانه‌ای ایجاد شده در گیلان به خوبی‌ استفاده کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه با خاطیان عرصه رسانه باید برخورد شود، خاطرنشان کرد: گیلان بیشترین نشریات و خبرنگاران در کشور را دارد و تمام اینها فرصت و افتخارات استان محسوب می‌شوند.

وی گستردگی حضور صاحبان قلم و اندیشه در گیلان را سبب مباهات دانست و یادآور شد: امیدواریم رسانه‌ها در جریان انتخابات پیش رو با رعایت خط قرمزها و حرایم خصوصی افراد از بروز بداخلاقی‌های رسانه‌ای جلوگیری کنند.

داداشی با تصریح بر اینکه بحث بداخلاقی‌های رسانه‌ای در گیلان بیشتر از جانب پایگاه‌های خبری انجام شده است، متذکر شد: با انجام چنین نشست‌هایی در تلاش هستیم شاهد بداخلاقی‌های رسانه‌ای در استان نباشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir