امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۰۱/ ۱۲/ ۱۳۹۴
دسته خبری: رضوانشهر و پره سر

رئیس جهاد کشاورزی رضوانشهرگفت: از مزایای شخم زمستانه علاوه بر استفاده حد اکثری از نزولات جوی و هدایت آن به اراضی و نگهداری و جذب آب افزایش پیدا میکند و پناهگاه های آفت برنج بخصوص کرم ساقه خوار برنج از بین میرود و روند افزایش آفت دچار مشکل می شود .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر ، رئیس جهاد کشاورزی رضوانشهر  ملاجعفری با علام این خبر افزود : شهرستان رضوانشهر دارای دو هزار هکتار اراضی شالیکاری می باشد که بیش از ۸۰ درصد آن از طریق آبهای جاری و جاه های زیرزمینی آبیاری مشود که با توجه به خشکسالیها و کاهش بارندگی در فصل زراعی میتواندکمک موثری برای زارعین باشد.
وی در ادامه گفت : همچنین مزایای شخم زمستانه علاوه بر استفاده حد اکثری از نزولات جوی و هدایت آن به اراضی و نگهداری و جذب آب افزایش پیدا میکند و پناهگاه های آفت برنج بخصوص کرم ساقه خوار برنج از بین میرود و روند افزایش آفت دچار مشکل می شود .

ملاجعفری افزود : آماده کردن زمین شالی با سرعت و سهولت زیادی انجام می شود و رشد علف های هرز مزارع شالی در طول فصل زراعی برنج کاهش پیدا می کند مصرف آب مورد نیاز در طول فصل زارعی کم شده و کاهش هزینه تولید و افزایش محصول برنج میشود .

رئیس جهاد کشاورزی رضوانشهر  اضافه نمود: وی  تاکنون حدود ۲درصد از اراضی شالیکاری شخم زمستانه انجام گرفته است.

انتهای پیام/

03

04

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir