امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
تاریخ انتشار:۰۳/ ۱۲/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان

مشاور رئیس مجلس در امور بین‌الملل با بیان اینکه بنده فهرست ائتلاف اصولگرایان را به همه برای رأی دادن معرفی می‌کنم گفت: فهرست اصولگرایان فهرست معتبری است و دارای انسجام سیاسی، فکری و نظری است.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، خبرگزاری فارس، حسین شیخ‌الاسلام مشاور رئیس مجلس در امور بین‌الملل صبح امروز (یکشنبه) طی سخنانی در یک نشست خبری که در محل سایت خبرآنلاین برگزار شد، اظهار داشت: بنده شخصاً پولی برای هزینه شخصی تبلیغاتی ندارم و اعتقادی هم ندارم که اینگونه تبلیغ کنم، من حتی پولی برای تبلیغات مشترک به لیست صدای ملت هم نداده‌ام. در دوره قبل، یعنی انتخابات مجلس نهم نیز در هزینه‌های تبلیغاتی شریک نبوده‌ام.
وی افزود: به نظرم اینگونه هزینه‌کردن‌ها مؤثر نیست، فرزندانم برایم در فضای مجازی پوستر ساختند و در همان جا هم توزیع می‌شود، من پس از اعلام تأیید صلاحیت آقای مطهری با او تماس گرفتم و گفتم لیست صدای ملت را فعال کنید. او هم گفت این کار را آغاز کرده و برای انتخاب ۲۰ نفر اولیه، مرا دعوت کرد، البته بنده در سیاستگذاری‌ها هیچ نقشی نداشتم.
شیخ‌الاسلام در ادامه تصریح کرد: خوش چهره و سبحانی را از نزدیک می‌شناسم و از چهره‌های مورد تأیید بنده در لیست صدای ملت هستند، برخی اعضای فهرست را اصلاً نمی‌شناسم اما می دانم که همه مسلمان هستند و این لیست صدای ملت، از اصلاح‌طلبان و برخی اصولگرایان معتدل تشکیل شده که از لیست اصولگرایان جا مانده‌اند.
شیخ‌الاسلام در پاسخ به سؤالی مبنی بر تفاوت لیست اصولگرایان و صدای ملت، توضیح داد: انتخابات یک توافق و تعهد دوطرفه بین کسانی است که خودشان را نامزد می‌کنند و کسانی که می‌خواهند رأی دهند، لذا شفافیت در این زمینه بسیار مهم است و نباید دچار غش در معامله شویم. نباید برای کسب رأی به مردم دروغ بگوییم و شعار واهی دهیم. اصولگرایان حاضر در لیست ائتلاف اصولگرایان که از نظر بنده فهرست معتبری است و به آن احترام می‌گذارم و البته به همه توصیه می‌کنم آن لیست را اساس خود برای رأی دادن قرار دهند، اما می‌توانند با نامزدهایی از لیست صدای ملت رأی خود را تکمیل کنند.
مشاور رئیس مجلس در امور بین الملل همچنین تصریح کرد: فهرست صدای ملت به تدریج ۳۰ نفره شد، قرار نبود این فهرست به ۳۰ نفر افزایش یابد. اصولگرایان میثاق نامه ای را برای همه کاندیداهای اصولگرا ارسال کردند، برای بنده هم فرستادند که بنده آن را امضا نکردم. در آن میثاق‌نامه ذکر شده بود هر کسی در لیست قرار نگرفت، باید انصراف دهد، یعنی در فهرست اصولگرایان، همه کاندیداها مرجعیتی را پذیرفتند، اما در صدای ملت اینگونه نیست و همه ما در مجلس تفکرات متفاوتی داریم و نمی‌توانیم یک فراکسیون را تشکیل دهیم.
وی با بیان اینکه آن انسجام سیاسی، فکری و نظری که در ائتلاف اصولگرایان وجود دارد، در صدای ملت نیست، تصریح کرد: از کاندیداهای فهرست اصولگرایان تعهدی گرفتند که نمی‌توانند در فهرست دیگری باشند، به عنوان مثال؛ آقای مطهری از آقای مظفر خواستند استعفا بدهند تا نام او را در لیست صدای ملت قرار دهند، اما آقای مظفر قبول نکردند.
شیخ الاسلام در ادامه تأکید کرد: مشروعیت کل نظام به پایبندی همه به قانون اساسی نیاز دارد، نمایندگان مجلس همه سوگند یاد کردند که از این قانون اساسی دفاع کنند و به آن پایبند باشند. در لیست اصولگرایان یک ساختار الزام آور وجود دارد ولی صدای ملت ساختار الزام آور وجود ندارد.
وی افزود: برای بنده روشن نیست با چه ترتیباتی آن ده نفر را به لیست صدای ملت اضافه کردند. هر چند آن ۲۰ نفر ابتدایی را هم می‌دانم چطور انتخاب کردند. آقای مطهری در ابتدا گفتند مشکلی برای رأی اوری ندارند و اعلام کردند تلقی وی مبنی بر اینکه یک حزب یا فراکسیون تشکیل دهیم، وجود ندارد و فقط دور هم جمع شدیم که یک انتخابات پرشور داشته باشیم.
شیخ‌الاسلام با بیان اینکه بنده تعدادی از کاندیداهای صدای ملت را نمی‌شناسم گفت: کسانی که می‌شناسم معتدل‌گرای اصولگرایی هستند مثل آقای سبحانی. افراد فقط باید در رابطه با تخصص خودشان صحبت کنند اگر خارج از تخصص‌شان حرف بزنند حتماً افراطی صحبت خواهند کرد.
ادامه دارد..

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir