امروز مصادف است با: ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
تاریخ انتشار:۰۶/ ۱۲/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان

عضو لیست ائتلاف اصولگرایان گفت: بانوانی که در لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان قرار دارند، به طور مشخص بحث اشتغال زنان سرپرست خانوار را دنبال می‌کنند و در این راستا نیز بیمه زنان خانه‌دار در اولویت و برنامه‌های اصلی این لیست قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبربه نقل از خبرگزاری فارس، زهره الهیان عضو لیست ائتلاف اصولگرایان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز نگاه همه رسانه‌ها به سمت انتخابات معطوف شده است و خیلی از محاسبات براساس میزان مشارکت مردم تعیین می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه براساس میزان مشارکت‌های مردم، محاسبات کشورهای غربی تغییر می‌کند، گفت: میزان مشارکت مردم در انتخابات افزایش یابد نشان از این دارد که مردم پیوند مستحکمی با حاکمیت دارند و حضور مردم در انتخابات می‌تواند به نوعی تجدید بیعت مردم با نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.
الهیان گفت: لیست‌هایی که امروز برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پیشنهاد می‌شود، بیانگر نوع نگاه احزاب و گروه‌های سیاسی است.
وی خاطرنشان کرد:‌ این دوره نخستین دوره‌ای است که رسانه‌های بیگانه انتخابات را تحریم نمی‌کنند بلکه تشویق به حضور مردم در پای صندوق‌های رأی می‌کنند، ولی به صورت جزئی‌تر وارد موضوع انتخابات شده‌اند و در این بین بی‌بی‌سی نیز از یک لیست واحد حمایت می‌کند و اهداف خود را در آن لیست می‌بیند که اگر برخی از افراد لیست رأی بیاورند، راحت‌تر می‌توانند در کرسی‌های مهمی مانند مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اهداف خود را به سرانجام برسانند.
الهیان افزود: مردم به خاطر خاطرات تلخی که از دخالت کشورهایی مانند انگلیس و ایران در قبل از انقلاب و ضایع کردن حقوق‌شان در بعد از انقلاب دارند، عکس رسانه‌های بیگانه عمل خواهند کرد.
عضو لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان بیان داشت: همیشه کشورهای بیگانه دخالت‌هایی در امور کشورمان داشته‌اند و موجب تحقیر ملت ایران شده‌اند و همین اقدامات موجب شده مردم توصیه رسانه‌های بیگانه را بشنوند و عکس آن عمل کنند.
الهیان با تأکید بر اینکه مردم جنایات انگلیس و آمریکا را در فتنه ۸۸ فراموش نمی‌کنند، گفت: انگلیس در فتنه سال سال ۸۸ و همینطور در آشوب‌ها کاملاً نقش داشت.
وی بیان داشت: دست انگلیس به خون هزاران ایرانی آغشته است و در مجامع بین‌المللی نیز قدرت لابی فراوانی دارد.
الهیان بیان داشت: ملت ایران به لیست‌هایی که توسط بیگانگان توصیه می‌شود رویکردی ندارند، برخی رسانه‌ها در انتخابات رویکرد سلبی دارند و تعدادی از شخصیت‌های نظام را تخریب می‌کنند. در این دوره انتخابات تعدادی از شخصیت‌های نظام که برای انتخابات خبرگان رهبری کاندید شده‌اند، توسط رسانه بی‌بی‌سی مورد تخریب قرار گرفته‌اند، ولی مردم به این شخصیت‌ها رأی خواهند داد.
وی افزود: با توجه به تجریبات سال ۸۸ باید تلاش شود که انتخابات آرام و با حفظ بیت‌المال و حقوق مردم برگزار شود.
وی افزود: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، حق‌الناس در انتخابات باید رعایت شود و از رأی مردم حمایت شود و عدالت در انتخابات باید توسط مسئولین رعایت شود.
وی بیان داشت: در حال حاضر طیف‌ها و جریانات و دست‌هایی که با خارج از کشور مرتبط هستند تلاش می‌کنند آرامش جامعه را در آستانه انتخابات برهم بزنند و در این شرایط اتهاماتی می‌زنند که فضای سیاسی متشنج شود، از این جهت مردم باید دقت کنند و هوشیاری خود را حفظ کنند و اقدامی که منجر به برهم زدن نظم انتخابات شود، انجام ندهند و این اقدام محکوم است و در نتیجه مردم پاسخ این تنش‌ها را با حضور در پای صندوق‌های رأی می‌دهند.
عضو لیست ائتلاف اصولگرایان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولین دخالت در انتخابات خارج از روابط قانونی نداشته باشند؛ نبایستی مسئولین موضع خاصی را در قبال کاندیداها اتخاذ کنند.
الهیان یادآور شد: متأسفانه برخی از مسئولان رده بالا در همایش‌های انتخاباتی شرکت و از لیست خاصی حمایت می‌کنند و این موضوع نشان از عدم اجرای عدالت در انتخابات دارد و نباید دخالت در انتخابات توسط مسئولین انجام شود.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر نحوه تشکیل لیست ائتلاف اصولگرایان اظهار داشت: این لیست حاصل کار جمعی و عقل جمعی اصولگرایان است که با حضور اشخاص اصولگرا تشکیل شده است و نهایتاً از ۲۰۰ کاندید اصولگرا در این باره نظرخواهی شده است و حاصل این نظرخواهی لیست فعلی ائتلاف اصولگرایان است.
در ادامه، الهیان در پاسخ به پرسشی مبنی بر وضعیت آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۲ میلیون خانم سرپرست خانوار در کشور داریم که به لحاظ امنیت شغلی با مشکلاتی مواجه هستند.
وی گفت: همانطور که می‌بینیم، معضل بیکاری در حال تشدید است و بنگاه‌های کوچک در حال تعطیل شدن است و به لحاظ کلی، در جامعه رکود وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه هر روز با توجه به رکود موجود، به تعداد کارگران و افرادی که بیکار می‌شوند اضافه می‌شود، گفت: افرادی که سرپرست خانوار محسوب می‌شوند، قشر آسیب‌پذیری هستند که باید توجه ویژه‌ای به آنها شود.
وی افزود: ما باید برنامه مدونی برای تأمین امنیت شغلی زنان سرپرست خانوار داشته باشیم و لیست اصولگرایان برای حل معضل بیکاری برنامه دقیقی دارند.
وی خاطرنشان کرد: بانوانی که در لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان قرار دارند، به طور مشخص بحث اشتغال زنان سرپرست خانوار را دنبال می‌کنند و در این راستا نیز بیمه زنان خانه‌دار در اولویت و برنامه‌های اصلی این لیست قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه ارزش افزوده کار اقتصادی زنان میزان قابل‌توجهی است، گفت: به کار خانگی زنان باید ارج نهاده شود و مجلس نیز باید پیگیری‌های مستمر در این خصوص داشته باشد.
الهیان درباره کارشکنی‌های رسانه‌های بیگانه در روند انتخابات کشور نیز اشاره کرد و گفت: این دخالت‌ها سابقه‌دار است که رسانه‌های بیگانه بعضاً قبل و بعد از انتخابات کارشکنی‌هایی را انجام دهند و در حال حاضر نیز تلاش می‌کنند سلایق خود را به ملت ایران تحمیل کنند، ولی مردم ما آگاه هستند و این آگاهی و بصیرت را در شرایطی مانند ۹ دی نشان داده‌اند و این بار نیز مردم با شناخت و بصیرت خود خواهند توانست انتخابات بزرگ و سرنوشت‌سازی را رقم بزنند.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چگونه یک انتخابات سالم برگزار می‌شود، گفت: آنچه تا به حال در کشور ما به عنوان انتخابات برگزار شده سالم بوده است و شاخص ما نیز این است که در هر دوره انتخابات یک حزب سیاسی مسئول دولت بوده است و این نشان‌دهنده این است که انتخابات سالمی داریم و همین‌طور سازوکارهای نظارتی در انتخابات کشورمان از دخالت‌ها پیشگیری می‌کند.
وی درباره امنیت کشور نیز اظهار داشت: امنیت ملی کشور اصولی است که بسیار اهمیت دارد و شعار جریان اصولگرایی نیز امنیت است.
الهیان با اشاره به حضور سردارانی همچون قاسم سلیمانی برای امنیت کشور، خاطرنشان کرد: امنیت امروز در کشور در عرصه جهانی مثال‌زدنی است و باید به آن توجه شود. ما در حال حاضر نسبت به کشورهای منطقه از سطح بالایی از امنیت برخوداریم و مشاهده کردید که گروه‌های تروریستی چگونه یک شبه امنیت اروپا را برهم زدند اما در مرزهای ما نمی‌توانند امنیت مردم را مورد تهاجم قرار دهند.
وی به نقش مدافعان حرم برای افزایش امنیت ملی کشور اظهار داشت: همچنان روحیه ایثارگری و شهادت در کشور ما زنده است و مسئولان باید قدر این روحیه را بدانند. در حال حاضر مدافعان حرم در خارج از مرزهای کشور از کشورمان و عقایدمان دفاع می‌کنند و نباید به این عزیزان بی‌توجهی شود.
وی درباره دانشگاه آزاد نیز اظهار داشت: تحقیق و تفحص دانشگاه آزاد از مجلس هفتم در دستورکار نمایندگان قرار گرفته است، ولی بعضی‌ها اجازه ندادند مشکلات جدی این دانشگاه عنوان شود و قطعاً نمایندگان مجلس آینده رسیدگی ویژه‌ای نسبت به دانشگاه آزاد خواهند داشت و به کاهش شهریه‌های دانشجویان نیز توجه ویژه‌ای می‌شود.
وی گفت: برخی از مسئولان دانشگاه خود را مبرا از نظارت می‌بینند.
وی در باره رابطه ایران و عربستان نیز اظهار داشت: در ماه‌های اخیر، عربستان ظلم زیادی به ایران کرده است و پاسخ قاطعی از سوی مسئولان مشاهده نکردیم.
وی افزود: قریب به ۵۰۰ نفر در حج امسال جان خود را از دست دادند و به شهادت رسیدند و عربستان با همان رویکرد همیشگی به اقدامات خود ادامه داد و حتی عذرخواهی هم نکرد.
وی افزود: ما تعرض به دو نوجوان ایرانی را در فرودگاه جده فراموش نمی‌کنیم و هنوز با عاملان این حادثه برخوردی از سوی عربستان نشده است.
الهیان افزود: دستگاه دیپلماسی ما در قبال جنایات عربستان رویکرد انفعالی داشته است و حتی در فاجعه منا تا زمانی که رهبر انقلاب مواضع کشور را کوبنده اعلام نکرد، از سوی مسئولان اقدامی صورت نگرفت.
وی افزود: مسئولان از همان ادبیاتی که مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) داشتند استفاده کنند نه با لبخند دیپلماتیک نسبت به اعتمادسازی اقدام کنند. مجامع حقوق بشر و سازمان ملل ظرفیت‌هایی که باید مسئولان از آن استفاده کنند که شکایات خانواده‌ها در مجامع بین‌المللی در خصوص جنایات عربستان باید پیگیری شود ولی متأسفانه ما اقدام مؤثری تاکنون مشاهده نکرده‌ایم.
وی درباره مبارزه با فساد در مجلس شورای اسلامی گفت: کاندیداهایی که در لیست اصولگرایی هستند سوابق زیادی در مبارزه با مفاسد اقتصادی دارند و پرونده‌های کلانی از جمله کرسنت را مطرح کردند.
وی افزود: جریان اصولگرایی عزم جدی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی دارد.
انتهای پیام/http://fna.ir/DAMCK9

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir