امروز مصادف است با: ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
تاریخ انتشار:۰۶/ ۱۲/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دلبستگی به شکوفایی اقتصاد از آن سوی مرزها سرابی بیش نیست، گفت: برون رفت از این وضعیت اقتصادی تحقق اقتصاد درون‌زاست و مردم مجلس متبحر در تحقق اقتصاد درون‌زا می‌خواهند.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از فارس ، مجتبی شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، با اشاره به تهدیدهات مستمر آمریکا حتی پس از اجرای برجام گفت: آمریکا به صراحت می‌گوید که حتی پس از انتخابات نیز اجرای برجام مانع از تحریم‌ها نمی‌شود یعنی دلبستگی که برخی افراد داخلی‌ برای شکوفایی اقتصاد و نگاه به بیرون داشتند سرابی بیش نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به طور ماهیانه بیش از ۵ هزار و ۳۰۰ نفر از مردم بیکار می‌شوند، گفت: این مسئله بسیار مهم و تکان‌دهنده است، همچنین نامه ۴ نماینده‌ای که در قضیه کرسنت منتشر شد، تکان‌دهنده‌ بود که انتظار داریم دولت پاسخ متقن و قانونی به این معضلات اقتصادی بدهد.

شاکری ادامه داد: فکر می‌کنم مجموع معضلات اقتصادی نشان می‌دهد که قضیه معیشت و اقتصاد را باید به طور جدی در چینش جدیدی که در مجلس ایجاد می‌شود رقم بزنیم، یعنی وقتی قرار است اقتصاد مقاومتی گشایشگر وضعیت معیشتی مردم باشد و برون‌رفتی هم جز این نداریم باید مجلسی داشته باشیم که در این امور متبحر بوده و در برخی لیست‌ها متخصصانی در این زمینه وجود دارد.

وی ادامه داد: برای تحقق اقتصاد درون‌زا ابتدا باید به باور این موضوع برسیم که برون‌رفت ما از این وضعیت اقتصادی و حفظ استقلال کشور اقتصاد مقاومتی است که در دو شاخه مجلس و دولت باید این باور به وجود آید.

شاکری گفت: دولت یازدهم به طور مکرر با وجود ایجاد قرارگاه و ستاد اقتصاد مقاومتی تذکراتی دریافت کرده ولی هنوز نگاه به بیرون دارد و مجلسی باید روی کار بیاید که به این مبحث ورود جدی داشته باشد و با نگاه اقتصاد درون‌زا ایجاد شود تا با نظارت جدی بر روی دولت این موضوع را عملیاتی کند.

وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد درون‌زا باید در دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت پیگیری شود، گفت: برخی کارها را می‌توان در نگاه کوتاه مدت هم پیگیری کرد، در حالی که میوه‌های ما در حال پوسیدن هستند، میوه وارد می‌کنیم و در شورای شهر هم تذکر دادم که شهرداری که نمی‌تواند در مرزها دخالت داشته باشد حداقل جلوی فروش میوه‌های وارداتی در میادین میوه و تره‌بار را بگیرد ولی دولت که در مرزها دست دارد می‌تواند از واردات بی‌رویه جلوگیری کند.

شاکری اظهار داشت: دولت می‌تواند جلوی معاملاتی که گفته می‌شود کشورهای دیگر می‌خواهند فرسودگی ریلی و حمل و نقل هوایی‌مان را سامان دهند بگیرد، می‌توان سیستم بانکی را در این جهت فعال کرد که برای ساماندهی صنعت برنامه‌ریزی شود نه برای فروش محصولات ایران خودرو.

وی اضافه کرد: در دراز مدت نیز می‌توانیم برای ساماندهی زیربنای اقتصاد و صنعت هزینه کنیم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir