امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۰۶/ ۱۲/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان
گفتگوی صریح با لاریجانی ، از نبود فضای نقد تا برپایی ستاد در هسته مرکزی شهر

دوشنبه گذشته مدیران مسئول رسانه های قم با دکترعلی لاریجانی دیدار و گفتگو کردند. این دیدار که در خانه پدر دکتر لاربجانی برگزار گردید، مسئول پایگاه اطلاع رسانی خبر قم (قم نا) ضمن بیان مطالبی در موضوع عدم وجود فضای نقد و همچنین شائبه های انتخاباتی ، سوالات خود را بی پرده از کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس پرسیدند.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، دوشنبه گذشته مدیران مسئول رسانه های قم با دکترعلی لاریجانی دیدار و گفتگو کردند. این دیدار که در خانه پدر دکتر لاربجانی برگزار گردید، مدیر مسئول خبرگزاری تسنیم ، پایگاه های اطلاع رسانی شهر کریمه و تنی چندنفر از دبیران رسانه های استان به ایراد سخن ، بیان مشکلات و مسائل صنفی خود پرداختند.

در این دیدار مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی خبر قم (قم نا) نیز ضمن بیان مطالبی در موضوع عدم وجود فضای نقد و همچنین شائبه های انتخاباتی ، سوالاتی را بی پرده از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس پرسیدند که در ذیل بدان اشاره می شود:

مدیرمسئول پایگاه خبر قم: ضمن عرض سلام و تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (سلام الله علیها) جناب آقای دکتر لاریجانی با وجود اینکه شما همیشه اعلام کرده اید که از هیچ رسانه ای شکایتی نداشته اید اما برخی از ارادتمندان و دوستان شما در دستگاه های مختلف این کار را بدون اطلاع شما انجام می دهند و الان که بنده در خدمت شما هستم به جرم بازنشر یک مطلب انتقادی یک روزنامه دیگر در رسانه تحت مدیریت بنده، به سه ماه حبس تعزیری محکوم شدم. بابت انتقادی که یک رسانه دیگر از شما داشته و ما فقط آن را بازنشر دادیم. عملکرد ارادتمندان شما در نهادها و دستگاه های مختلف کار را به جایی رسانده که شما به عنوان یکی از خطوط قرمز برای ما خبرنگاران تبدیل شده اید و برای درج نظرات مردم در ذیل مطالب مرتبط با شما محدودیت ایجاد کرده ایم یعنی خبری که در مورد حضرتعالی باشد به هیچ عنوان نظرات مردم را تایید نمی کنیم.

موضوع دوم بحث بنده رعایت قانون است، بنده ضمن آگاهی به تقوای فردی شما در مورد رعایت قانون، اما از شما توقع داریم ستادها و دستگاه هایی که به گونه ای به مجلس و شما مرتبط می شوند، نظارت داشته باشید. به عنوان مثال عرض می کنم طبق قانون ستاد انتخابات رسانه های دولتی از جمله خبرگزاری خانه ملت از انجام تبلیغات له یا علیه کاندیداها منع شده اند و از شما توقع داریم که رسانه وابسته به مجلس (خبرگزاری خانه ملت) را از پوشش برنامه های تبلیغاتی ستادتان منع کنید. از شما انتظار داریم که ستاد انتخاباتی شما پیش از شروع قانونی تبلیغات از طریق فضای مجازی پیام انبوه در شبکه های اجتماعی ارسال نکند.

دکتر لاریجانی: ما همچنین چیزی نداشتیم. اصلا ستاد ما همچنین پولی را ندارد که چنین کاری را بکند اگر کسی خودش در خانه اش چنین کاری را کرده نگویید ستاد شما، ستاد ما مطلقاً از این کارها نمی کند و مستندات اش را شما بیاوریدکه ستاد ما همچنین کاری را کرده باشد.

همتی مدیر مسئول خبر قم: آقای دکتر از شما توقع داریم ، وقتی که شورای تامین استان برپایی ستادانتخاباتی را در هسته مرکزی منع می کند، با وجود آنکه دیر اعلام شد، به مصوبه شورای تامین استان تا زمانی که قانون اصلاح می شود این ستاد در هسته مرکزی شهر برپا نمی کردید.

آخرین نکته ام این است که از شما توقع داریم ، از کارهایی که برای شما شائبه ایجاد می کند دوری کنید ، برخی از ارادتمندان به شما در دستگاها و نهاد های دولتی ، بدون اطلاع شما برنامه ها و مراسماتی را در روزهای نزدیک به آغاز رسمی تبلیغات انتخابات مجلس برای شرکت فرمایی شما ترتیب دادند. به عنوان نمونه اداره کل ارشاد استان قم که بدلیل کسری بودجه امکان پرداخت تعهدات خود را به هنرمندان و اهالی فرهنگ ندارد، مراسم تقدیر با حضور شما در آستانه زمان شروع تبلیغات برپا کرد، اجازه ندهید با برگزاری این چنین مراسماتی، بار مالی جدیدی برای این اداره کل ایجاد کنند.

دکتر لاریجانی: ما دنبال این چنین برنامه هایی نیستیم،من از این که شما دلسوزانه این مباحث را پیگیری می کنید خوشحالم ولی بدانید که من دنبال همچنین چیزهایی نیستم. من دوباره این را تکرار می کنم اگر موردی دارید بگویید دستگاه های مربوط به ما اگر ستاد ما تخلفی کرده بفرمایید بگویید اما این که دیگران دارند الا ماشا الله تخلف می کنند و تخریب می کنند، دوست داشتم در این نوشته شما می دیدم که در نماز جمعه یا ۲۲ بهمن جزوه علیه ما پخش می کنند گوشه ای انتقاد می کردید که مشخص می شد. اگر سایتی علیه یکی از مقامات توهین کند قانون با آن برخورد می کند و ربطی به شکایت هم ندارد اما اگر کسی نقد کند بفرمایید کجا نقدی شده که بنده شکایت کرده باشم. الا ماشاالله سایت ها ورزنامه ها علیه ما می نویسند و کم هم نمی نویسند، اما این که شما با یک دریچه خاصی مطالبی را می گویید که خدا را خوش نمیاد . در همین قم چیزهای تخریبی علیه ما می نویسند و ما هم سکوت کردیم. مثلا جزو ای که پخش کردند این همه هم توهین کردند ما مگر شکایت کردیم ! اگر شکایتی هم بکنیم کسی رسیدگی نمی کند ! در ماجرای قم که با لنگه کفش مذاکره منطقی انجام دادند چه کسی رسیدگی کرد ؟ چه شد؟ من اصلا اهل این چیزا نیستم. در دادگاه مطبوعات پرونده هایی وجود دارد که ربطی به من ندارد شما ممکن است خلافی کنید و دادگاه هم رسیدگی کند و در این جلسه می گویید که انگار بنده رفتم از کسی شکایتی کردم.

منبع : ۵۹۸

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir