امروز مصادف است با: ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
تاریخ انتشار:۱۶/ ۱۲/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان

طرح ۶ میلیون نفر از کار افتاده را که ۶ ماه است در نوبت دستور صحن قرار دارد مطرح نکردید و به جای آن دو فوریتی طرح اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس را در صحن در دستور می‌گذارید در حالیکه سه ماه است که اساسا با طرح‌های دو فوریتی را در نوبت نمی‌گذارید.

به گزارش‌‌‌‌‌ پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از  خبرگزاری فارس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین‌نامه‌ای در صحن علنی امروز دوشنبه ۱۷ اسفند با استناد به ماده ۱۵۹ آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: این ماده هیچ اشاره‌ای به تصمیم گیری درباره ارجحیت قائل شدن در میان طرح‌های یک فوریتی و دو فوریتی نکرده است و در تبصره آن نیز قید شده است که هیأت رئیسه مجلس موظف است طرح های دوفوریتی را حداقل یک ساعت پیش از طرح آن در جلسه تکثیر و در اختیار نمایندگان بگذارد.

وی افزود: چرا روز گذشته تمام طرح‌های یک فوریتی و دو فوریتی از فهرست دستور جلسه علنی مجلس حذف شده است؟ شما اعضای هیأت رئیسه بر خلاف سوگندی که یاد کردید عمل کردید. چرا فهرستی که بالغ بر ۳۰ طرح فوریت‌دار در پیوست آن بود حذف کردید؟ چرا بقیه اعضای هیأت رئیسه سکوت کردند؟ چه زمانی این موضوع در هیأت رئیسه مطرح شده است؟ هیأت رئیسه حق نداشته است طرح‌های فوریت‌دار را حذف کنند.حاجی‌دلیگانی با تأکید بر اینکه از هیأت رئیسه شکایت می‌کند و مانند دفعه قبل آن را محکوم می‌کند از تبعیض این هیأت میان طرح‌ها و لوایح یک فوریتی و دو فوریتی انتقاد کرد و گفت: طرح ۶ میلیون نفر از کار افتاده را که ۶ ماه است در نوبت دستور صحن قرار دارد مطرح نکردید و به جای آن دو فوریتی طرح اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس را در صحن در دستور می‌گذارید در حالیکه سه ماه است که اساسا با طرح‌های دو فوریتی را در نوبت نمی‌گذارید.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir