امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
تاریخ انتشار:۱۸/ ۱۲/ ۱۳۹۴
به مناسبت روز درختکاری/

رئیس منابع طبیعی و آخیزداری شهرستان رضوانشهر توزیع نهال های رایگان را از برنامه های هفته درختکاری اداره منابع طبیعی شهرستان رضوانشهر اعلام نمود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر ، مراسم روز درختکاری شهرستان رضوانشهر با کاشت ۱۷۶ اصل نهال با حضور عموم مردم ، مسئولین و دانش آموزان در آموزشگاه روستای مازوپشت برگزار گردید.

در این مراسم که به همت اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان ، آموزش و پروش و مشارکت شرکت سهامی جنگل شفارود برگزار گردید ، دانش آموزان آموزشگاه ابن سینا به ارائه مقالات در حوضه منابع طبیعی و درختکاری پرداخته و کاشت درخت را به روایتی عبادت خطاب داشتند.

یارمحمد میکائیلی رئیس منابع طبیعی و آخیزداری شهرستان رضوانشهر در این مراسم در ایراد سخنانی گفت: خداوند در قرآن کریم ۲۶ بار به درختکاری اشاره داشته است و حتی به درخت قسم یاد شده و این نشان گر اهمیت درخت برای خداوند است و باید در حفظ و نگهداری این نعمت الهی در شان آن تلاش کنیم .

میکائیلی طبیعت را همچون کتابی دانست و گفت : ما در استفاده از آن حق اسراف نداریم .

وی در ادامه افزود: امروزه دنیا پذیرفته است جنگل و جنگل کاری یکی از موارد پیشرفت دنیا است و توجه دادن مردم به طبیعت و درخت کاری از سوی اولیا و ائمه مورد طبیعت بوده است و ما نیز باید فرهنگ احترام به طبیعت را ارتقاء ببخشیم.

رئیس منابع طبیعی و آخیزداری شهرستان رضوانشهر توزیع نهال های رایگان را از دیگر برنامه های هفته درختکاری اداره منابع طبیعی شهرستان رضوانشهر اعلام نمود.

انتهای پیام/

03

04

06

07

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir