امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
تاریخ انتشار:۱۸/ ۱۲/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان

صبح امروز ۲ فروند موشک قدر H نیروی هوافضای سپاه با شلیک از ارتفاعات البرز شرقی، اهداف خود را در فاصله ۱۴۰۰ کیلومتری در سواحل مکران مورد هدف قرار دادند.

به گزارش‌‌‌‌‌ پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از  خبرگزاری فارس به منطقه عمومی رزمایش موشکی اقتدار موشکی، صبح امروز ۲ فروند موشک قدر H نیروی هوافضای سپاه با شلیک از ارتفاعات البرز شرقی، اهداف خود را در فاصله ۱۴۰۰ کیلومتری در سواحل مکران مورد هدف قرار دادند.

سواحل مکران در دورترین نقاط ایران در جنوب شرق و در حاشیه دریای عمان قرار دارد.

سردار حاجیزاده اعلام کرده که بُرد موشکهای شلیک شده امروز ۲هزار کیلومتر است که این به معنای افزایش برد این نسل از موشک های قدر خواهد بود.موشک قدر Hبا وزن ۱۷ تُن، طول ۱۶ متر، قطر ۱.۲۵ متر، دارای سرجنگی جداشونده و شدیدالانفجار با وزن ۶۵۰ کیلوگرم است.

سوخت این موشک مایع بوده و سقف پرواز آن نیز در گذشته ۴۰۰ کیلومتر اعلام شده بود.

یکی از نکات جالب توجه دیگر در این رزمایش، شعار حک شده بر روی این موشکها بود که به زبان عربی، جمله معروف بنیانگذار انقلاب اسلامی را تکرار میکرد که اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود.

این رزمایش رنگ و بوی ضدصهیونیستی بیشتری نیز داشت و فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد که عمر اسرائیل حتی قبل از شلیک موشکهای سپاه در صورت جنگ به پایان خواهد رسید.

وی همچنین برد ۲هزار کیلومتری موشکهای شلیک شده امروز را با هدف مقابله با صهیونیستها در فاصله دور عنوان کرد.

یکی دیگر از اهمیتهای این رزمایش این است که این شلیک ها پس از برجام برای اولین بار صورت گرفته و پاسخی صریح به تحریمها و جوسازیها علیه توانمندیهای موشکی ایران است.

ناگفته نماند که روز گذشته نیز چند فروند انواع موشکهای قیام، شهاب و قدر از روی زمین و سیلوهای زیرزمینی به سمت اهداف مورد نظر شلیک شده است.

برخی فرماندهان عالیرتبه ازجمله سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه، سردار سلامی جانشین وی، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضا، سردار شادمانی و برخی مسئولان و فرماندهان ستاد کل نیروهای مسلح بر انجام این رزمایش که در مرکز ایران انجام شده نظارت میکنند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir