امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
تاریخ انتشار:۱۵/ ۰۴/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان

واحد رسانه ای گروه تروریستی – تکفیری داعش (شاخه سینای مصر) صبح امروز تصاویر عملیات هجومی به منطقه “شیخ زوید” واقع در صحرای سینای مصر را منتشر کرد.

به گزارش رضوان خبر به نقل از مشرق، واحد رسانه ای گروه تروریستی – تکفیری داعش (شاخه سینای مصر) صبح امروز تصاویر عملیات هجومی پنجشنبه گذشته به منطقه “شیخ زوید” واقع در شمال صحرای سینای مصر را منتشر کرد. هدف داعش از این حمله وسیع که بلافاصله پس از سخنان تهدید آمیز عبدالفتاح السیسی رییس جمهور مصر در رابطه با برخورد شدید دولت با تحرکات تروریستها اجرا شد، اشغال نظامی شهر شیخ زوید و تبدیل آن به یکی از “ولایت” های تحت سلطه این گروه عنوان شده است.

 
 
 
در این تصاویر حمله انتحاری یکی از عناصر داعش به پایگاه نظامی ارتش مصر، گلوله باران خمپاره ای مواضع نیروهای امنیتی و نظامی مستقر در شهر و در نهایت حمله همزمان به ۲۵ پایگاه و پاسگاه نظامی ارتش و نیروهای امنیتی و پلیس شهر شیخ زوید به تصویر کشیده شده است.
 
 
 
 
در این عملیات ۶۰ سرباز مسلمان مصری کشته و زخمی و حداقل ۱۰۰ نفر از مهاجمین داعشی نیز به هلاکت رسیده اند که در میان آنها اتباع “عربستان سعودی، ترکیه، فلسطین، لیبی و تونس شناسایی شده اند. کارشناسان نظامی این عملیات داعش را بسیار حرفه ای و عاملان آن را بسیار آموزش دیده و مجرب در امر جنگهای چریکی ارزیابی کرده اند. 
 
 
 
اما شاید نقطه عطف گزارش تصویری داعش از عملیات حمله به شهر شیخ زوید در شمال صحرای سینای مصر، حمله موشکی آنها به بالگرد آپاچی ارتش این کشور و ساقط کردن آن باشد. امری که تا پیش از این در گزارشهای رسانه ها و سازمانهای امنیتی و ارتش مصر اشاره ای به آن نشده بود. گفته می شود که این بالگرد بسیار پیشرفته با یک فروند موشک دوش پرتاب سام ۷ (استرلا) هدف قرار گرفته و ساقط شده است. 
 
 
 
 
 
 
به گفته شاهدان عینی، صدها نفر از نیروهای داعش از محورهای مختلف جغرافیایی وارد شهر شده و بصورت بسیار حرفه ای به ۲۵ مرکز استقرار نیروهای ارتش، پلیس و امنیتی آن حمله کرده اند. این شاهدان گفته اند که گروهی از نیروهای داعش بدون هرگونه هراسی بدون آنکه صورتهای خود را به عادت معهود این گروه بپوشانند بر فراز پشت بام ساختمانها مستقر شده و با تسلیحات سنگین مراکز نظامی و امنیتی را هدف قرار می دادند.
 
 
 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir