امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۲۹/ ۱۲/ ۱۳۹۴
دسته خبری: یاداشت و گفتگو

پیروان رهبری ، رهبر معظم چند سال است که فرمان جهاد داده اند!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر فرهاد پردخته در آخرین یاداشت خود نوشت :

آن پیروانی که می گویند وای اگر خامنه ای (مدظله العالی)  حکم جهادم دهد … بدانیم برادران وخواهران پیرو ولایت ، فرمان سالهاست که صادر شده و این فرامین جهادی عبارتند : از

 

۱ ـ جهاد فرهنگی

مبارزه و دفاع همه جانبه در عرصه‎های فرهنگی برای حفظ هویت فرهنگی، صدور فرهنگ اسلامی به سراسر جهان و مقاومت در برابر هجمه‎های فرهنگی که به قول مقام معظم رهبری، «شبیخون فرهنگی» است، جهاد فرهنگی نام دارد.

۲ ـ جهاد سیاسی

مبارزه و دفاع همه جانبه در عرصه‎های سیاسی، یکی از عرصه‎های فعال دوران معاصر است. شاید در عصر حاضر، کارکرد این جهاد بیشتر از کارکرد جهاد در عرصه‎های نظامی باشد. فعالیت‎های سیاسی که برای حفظ حقوق جمهوری اسلامی در موضوع انرژی هسته‎ای انجام گرفته، از این مقوله است.

۳ ـ جهاد علمی

یکی دیگر از عرصه‎هایی که حرکت جهادی در آن بسیار نقش‎آفرینی کرده است و می کند، جهاد علمی و تلاش‎های علمی است، مانند «بخش زیست‎ فن آوری، در بخش هوافضا، در بخش نانو فن آوری، در بخش سلول‎های بنیادی، در تولید رادیوداروهای بسیار مهم، در تولید داروهای ضد سرطان و… که خوشبختانه انسان مشاهده می‎کند که دانشمندان ما، جوانان ما به نحو فزاینده و شتابنده، مشغول پیشروی هستند».
مقام معظم رهبری (۸/۱/۱۳۹۰).

۴ ـ جهاد اقتصادی

بدون شک، برای تحقق عدالت اقتصادی و ایجاد رفاه عمومی نیازمندیم به سطح خاصی از توانایی اقتصادی دست پیدا کنیم. برای رسیدن به این سطح، به رشد اقتصادی نیازمند هستیم. البته رسیدن به قدرت اقتصادی و اقتدار مالی، آهنگ سریعی از رشد اقتصادی را می‎طلبد. افزون بر این، اسلام به کار انداختن سرمایه و فعالیت اقتصادی را تشویق کرده است و تلاش برای اداره معاش خانواده را چون جهاد در راه خدا می‎داند. مقام معظم رهبری (۱/۱/۱۳۹۰) .

میان تلاش اقتصادی و جهاد اقتصادی برای رشد و توسعه جامعه باید تفاوت قائل شد. «تفاوت جهاد اقتصادی با تلاش اقتصادی این است که جهاد اقتصادی، با توجه به حضور دشمن در عرصه مقابله با پیشرفت کشور و ملت معنی پیدا می‎کند و در واقع، مبارزه‎ای است که آحاد مردم و مسئولان در آن سهیمند». برای مثال، «کار عظیمی که در منطقه پارس جنوبی صورت گرفته است، نوعی جهاد اقتصادی فی سبیل‎ الله است؛ چراکه با نیت «اعتلای اسلام و کلمه حق» و افزایش عزت و پیشرفت ملت ایران انجام شده است». مقام معظم رهبری (۱/۱/۱۳۹۰).

نقش رهبری معظم (مدظله العالی)  در ناکام گذاشتن دشمنان و مأیوس کردن آنها در آن روزهای  آشوب و دلهره، بسیار تعیین کننده بود. رهبری فرزانه انقلاب با مدیریت حکیمانه خود، دل های نگران و مضطرب را به شکل هنرمندانه ای به ساحل أمن هدایت کردند و با دمیدن مجدد روح نشاط و شادابی و امید در جان فسرده مردمی که با ارتحال امام (ره)، روح و توان خویش را کاملاً از دست رفته می دیدند، اولین نشانه معجزه مسیح گونه اش را به زیبایی تمام، برای دنیا به تصویر کشاندند

مقوله مقاومت اسلامی به عنوان یکی از شاخصه ها و ارکان انقلاب اسلامی، در نگاه نافذ مقام معظم رهبری جایگاه ویژه ای دارد. نگاه معظم له به مقاومت یک نگاه اعتقادی و قرآنی است، بدین معنا که مقاومت در راه حق، متضمن تحقق وعده های الهی و پیروزی جبهه حق در برابر لشکریان باطل است.

فرامین مقام ولایت امروز زمان ما در چهار نوع جهاد صادر شده است .

 بدون شک   باید کفت ربع قرنی پس از امام خمینی (ره) را با اقتدار کامل و صیانت دقیق از انقلاب و هدایت آن به‌سوی اهداف بلند و پشت سرگذاشتن برخی از این اهداف با پیش‌برد، معلوم شد که ایشان (امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) «امام» دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی است که نشان داد چگونه می‌توان راه امام(ره) موسس انقلاب را در سخت‌ترین اوضاعی که دشمنان داخلی و خارجی رقم می‌زنند، طی کرد و موانع را یکی پس از دیگری کنار زد و توطئه‌ها را خنثی کرد و دستاوردهای جدید را یکی پس از دیگری به کارنامه انقلاب پویا و بالنده افزود و آمال و آرزوهای رویایی دشمن را که در دنیای بدون امام خمینی(ره)شکل گرفته بود، بر هم ریخت.

جایگاه و ویژگی‌های امروز انقلاب اسلامی روشن‌ترین و معتبرترین تفسیر این کلام امام خامنه‌ای(مدظله العالی)است که پس از رحلت حضرت امام(ره)  با بصیرت ولایی و  با هشدار به همه به‌ویژه کسانی که خناسانه آرزوی شومی در سر داشتند، اعلام کردند:                                 «راه ما راه امام(ره) است» .

بیش از ۲۵ سال است که رهبری معظم‌له بیانگر وفاداری ایشان به این فریاد رسا و تعهد اعلام شده است. جا دارد به پاس این ربع قرن تلاش که آگاهان می‌دانند با چه خون‌دل‌هایی همراه بوده ، خودمانی و صادقانه به امام عزیز و بزرگ‌ امروز مان، آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای                  (مدظله العالی)عرض کنیم حضرت آقا   خدا قوت ، خسته نباشید، سایه‌تان مستدام و دشمنتان خوار و ذلیل باد. ان‌شاء‌الله.

همه ی پیروان صادق رهبری و ولایت امام خامنه ای باید بدانیم که فرمان جهاد چهارگانه ایشان طی چند سال اخیر صادر شده  و استمرار دارد ؛ وما برای برقراری عدالت اجتماعی و در پی استقرار حکومت اسلامی ولایی ، همچنان در حال جهاد قرار داریم .

ان شاالله پیروان و جهادگران راه شهداء وامام شهداء  وامام زمان ، ایستاده باشیم وتا تحقق همه ی فرامین جهادی مقام معظم رهبری از پای ننشینیم.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir