امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
تاریخ انتشار:۰۶/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان
در یکی از روستا های غرب گیلان/

پس از آن که دولت به موجب مصوبه مجلس شورای اسلامی، شروع به عملیات گازرسانی به روستا های …

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، پس از آن که دولت به موجب مصوبه مجلس شورای اسلامی، شروع به عملیات گازرسانی به روستا های بالای ۲۰ خانوار نمود،تا کنون تعداد بسیاری از روستا های استان گیلان از نعمت گاز بهره مند شده و برای تعداد متعددی از خانه های روستایی کنتور نصب شده و به این ترتیب روستاییان گیلان به جمع مشترکین گاز پیوستند.

در حال حاضر که عملیات لوله گزاری و گازرسانی به مناطق روستایی استان در دست اجراست، شنیده ها از روستایی از غرب گیلان حاکی از این است که به رغم گذشت مدت زمانی که از عملیات لوله گذاری و لوله کشی گاز روستا به اتمام رسیده و با توجه به تقاضای کنتور گاز توسط خانوارها،متاسفانه تاکنون اقدام واگذاری اشتراک یا کنتور گاز توسط دستگاه متولی امر صورت نگرفته است.

در عین حال تنها اشتراک صادر شده و تنها و اولین کنتور گاز نصب شده در روستای مزبور نه متعلق به مسجد روستا و نه متعلق به خانواده های شهدای روستا است، بلکه اولین کنتور گاز به خانه (بخوانید ویلا) یکی از پیمانکاران طرف قرار داد با دولت و از ثروت مندان منطقه واگذار شده است.که این موضوع موجب نارضایتی و رنجش مردم شده.

جدای از همه ایراد ها که می توان به این اقدام وارد نمود،تعارض آن با اهداف و مواردی است که مسئولین مبوط در جریان افتتاح پروژه ها به آن اشاره می نمودند.

تلاش در ایجاد زیرساختها و خدمات برای محرومیت زدایی از روستا ها و رفاه روستائیان از جمله هدف هایی است که دولت امیدوار به آنهاست تا منتهی به توقف مهاجرت روستائیان به شهر گردد.

در روستای مزبور که هنوز چند پدر و مادر شهید در آن زندگی می کنند و همچون ساید سالمندان دیگر ساکن روستا از نعمت گاز بی بهره اند و یا مسجد روستا همچنان نیاز به نفت دارد، تنها یک خانه گاز دارد…

منبع : واران نیوز

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir