امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
تاریخ انتشار:۱۹/ ۰۴/ ۱۳۹۴

بمناسبت سالروز شهادت حضرت امام علی (ع) یادواره ۱۰ شهید والامقام روستای چنگریان و حومه شهرستان رضوانشهر با حضور امت شهید پرور شهرستان در مسجد حضرت فاطمه الزهراء پایین محله چنگریان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر حجت الاسلام و المسلمین  بخشش مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه رضوانشهر  در این مراسم ضمن عرض تسلیت در این ایام در خصوص شخصیت والای حضرت علی (ع) اظهار نمود: این امام همام همواره عاشق شهادت بود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه رضوانشهر در همین زمینه ادامه داد: آن حضرت از زمان ایمان آوردن به پیامبر بزرگوار اسلام همواره عشق به شهادت در تمام دوران زندگی ایشان موج می زد.

وی با بیان روایتی از حضرت علی (ع)  اظهار نمود: بهترین مرگ، مرگ در راه خدا و شهادت است.

حجت الاسلام بخشش با اشاره به نصایحی را که آن حضرت به مالک اشتر برای تصدی فرمانداری مصر داشت اظهار نمود: یکی از جملات حضرت علی (ع) خطاب به مالک اشتر این بود که ای مالک من برای تو و برای خودم دعا می کنم که عاقبت من و تو را ختم به شهادت گردد.

وی با ذکر این سوال که چرا حضرت علی (ع) مرکز حکومت خویش را از مدینه به کوفه انتقال داده است گفت: امام علی (ع) در طول حکومت خویش دشمنان متعددی داشت ولی مهمترین دشمن خویش را معاویه می دانست و بخاطر صف آرایی در مقابل این دشمن اصلی باید به کوفه می رفت تا با این ملعون مصاف کند.

حجت الاسلام بخشش ویژگی دیگر حضرت علی (ع) را تحمل سختیها دانست و اظهار نمود: حضرت علی (ع) برای اعتلای اسلام در طول زندگی خویش سختیهای زیادی را متحمل شد و اصولاً لازمه انقلابی بودن تحمل همین سختی هاست.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه رضوانشهر با اشاره به واقعه ضربت خوردن آن حضرت در محراب نماز اظهار نمود: امام علی (ع) در زمانی که آن ضربت را از سوی ابن ملجم ملعون بر فرق سرش احساس نمود فرمود: رستگار شدم در حالیکه تا قبل از این واقعه هیچگاه نمی گفت که رستگار شدم.

حجت الاسلام بخشش در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به شهادت طلب بودن شهداء اظهار داشت: در تمام وصیتنامه هایی که از شهداء داریم آنها بارها در نوشته های خود آرزوی شهید شدن را قید نمودند. 

وی با اشاره به صدور قطعنامه ۵۹۸ در جنگ ایران و عراق اظهار نمود: رزمندگان ما تا اینکه صدور قطعنامه ۵۹۸ را شنیدند بخاطر عدم توفیق شهادت گریستند و اشک ماتم ریختند.

گفتنی است پیش از سخنرانی  ذاکر اهل بیت (ع) در سالروز شهادت حضرت علی (ع) به نوحه سرایی پرداخت و حاضرین با سینه زنی و عزاداری یاد و نام شهدا را گرامی داشتند و سپس از حاضرین پذیرایی افطار صورت گرفت.

انتهای پیام/

خبرنگار : محسن صیاد قنبری

3

5

8

9

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir