امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
تاریخ انتشار:۱۳/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایثار و شهادت, گیلان
مسئول اجرایی ستاد کنگره ۸ هزار شهید گیلان:

مسئول اجرایی ستاد کنگره ۸ هزار شهید گیلان انتقال مفاهیم ناب دفاع مقدس به نسل جوان جامعه و بررسی ابعاد ناشناخته دوران دفاع مقدس را از دیگر اهداف برگزاری کنگره ۸هزار شهید استان گیلان برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از خبرگزاری بسیج ،سرهنگ پاسدار عباس بایرامی در نشست هماهنگی شهرستانی برگزاری یادواره موضوعی شهدای زن و زنان ایثارگر دوران دفاع مقدس که در راستای کنگره ۸ هزار شهید استان گیلان در شهرستان رودسر برگزار شد اظهار کرد: استان گیلان با تقدیم ۸ هزار شهید و هزاران آزاده، جانباز و ایثارگر نقش مهمی در دوران دفاع مقدس ایفا کرد.

وی افزود: در سال ۹۴ حدود ۹۰۰ یادواره در سراسر استان گیلان برگزار شد که این نشانه اوج ارادت مردم این دیار به شهدای عزیزشان است که این آمار در سراسر کشور کم نظیر بلکه بی‌نظیر است.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس و مسئول اجرایی ستاد کنگره ۸ هزار شهید گیلان با اشاره به نقش مادران و همسران شهدا و ایثارگران در دوران دفاع مقدس گفت: حضور زنان در دوران دفاع مقدس چه در صحنه‌های نبرد و چه در پشت جنگ حضوری تأثیرگذار بود به‌طوری‌که حمایت‌های آنان از فرزندان و همسرانشان موجب شد تا رزمندگان در جبهه‌های حق علیه باطل حضوری پرشور و آگاهانه داشته باشند.

سرهنگ بایرامی برگزاری یادواره‌های شهرستانی پیش از برگزاری ویژه برنامه کنگره ۸هزار شهید استان را ابتکاری جدید خواند و افزود: این یادواره‌ها با موضوعات مختلف در ۱۶ شهرستان استان برگزار خواهد شد که در شهرستان رودسر این مراسم با موضوع نقش زنان در دوران دفاع مقدس با محوریت مادر شهدای جنیدی برگزار می‌شود.

وی انتقال مفاهیم ناب دفاع مقدس به نسل جوان جامعه و بررسی ابعاد ناشناخته دوران دفاع مقدس را از دیگر اهداف برگزاری کنگره ۸هزار شهید استان گیلان برشمرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir