امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۱۳/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان
مسئولان بخوانند؛

بی‌نظمی‌هایی که در این ایام شاهد بودیم تنها به تعطیلات رسمی نوروز ختم نشد، بلکه به همراه «پیش تعطیلات» و «پس تعطیلات» بوده که ظاهرا نشان از عدم اغنای برخی مدیران از تعطیلات رسمی ایام نوروز دارد.

به گزراش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از بلاغ، آدمی، در مسیر تکامل است و برای رسیدن به کمال، باید در پرتو عقل، از کوتاه‌ترین راه بهره جوید تا به هدف خویش دست یابد. در این مسیر، نظم و انضباط کوتاه‌ترین و بی‌خطرترین راه است.

انسان منضبط چه در امورات شخصی و چه نظام کاری، زودتر به هدف می‌رسد و از نشاط و تحرک بیش‌تری برخوردار است و برنامه‌ریزی بهتری خواهد داشت، چراکه آینده‌نگر و دوراندیش است.

اما نکته ای که قرار است در این یادداشت بدان پرداخته شود، مشاهدات عینی و گله‌مندی افرادی‌ست که به نحوی در ایام نوروز کارشان در گرو خدمات اداری و دستگاه‌های اجرایی بود که متاسفانه با بی‌نظمی برخی مدیران در تعطیلی غیرمجاز ادارات و یا عدم حضور کارمند مربوطه مواجه شدند که این امر موجب نارضایتی آنان شد.

بدیهی است مقصود نگارنده، تعطیلی ادارات غیر از روزهای تعطیلات رسمی است که در آن جمعه و یا هر روز دیگری موجه است.

فراموش نکنیم که این بی‌نظمی‌ها به هیچ عنوان مورد تایید آیین اسلام نبوده و انقلاب اسلامی ما نیز هرگز نمی‌پذیرد که ارباب رجوع را با وعده‌های امروز و فردا، سرگردان و در نتیجه، نسبت به نظام اداری کشور بدبین و ناراضی کنیم.

همچنین باید اذعان کرد در سالی که نام‌گذاری آن توسط رهبر معظم انقلاب به جنبه‌های اقتصادی کشور و مهمتر از آن اقدام و عمل مردم و مسئولان پرداخته شده است، قطعا تعطیلی خارج از برنامه تقویمی به هیچ عنوان برای کشور مفید و قابل قبول نیست و این کار تخلف اداری محسوب می‌شود.

بی‌نظمی‌هایی که در این ایام شاهد بودیم تنها به تعطیلات رسمی نوروز ختم نشد، بلکه به همراه «پیش تعطیلات» و «پس تعطیلات» بوده که ظاهرا نشان از عدم اغنای برخی مدیران از تعطیلات رسمی ایام نوروز دارد.

متاسفانه باید اذعان کنیم که این معضلات، ناشی از فقر فرهنگی و عدم احترام به ارباب رجوع و نیز تقویم اداری کشور از سوی برخی ادارات و دستگاه‌هاست که در نوع خود “حق الناس” محسوب می‌شود. براستی که چه کسی پاسخگوست؟

و اما سخن آخر با مسئولان محترم، امروز چهاردهم فروردین است، تعطیلات واقعا تمام شد. زودتر ادارات را دریابید!
راستی یادمان رفت: عیدتان مبارک…!

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir