امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
تاریخ انتشار:۱۵/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان
با پایان طرح نوروزی؛

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: ۴۰۳ فقره تصادف فوتی در کشور رخ داد که این میزان نسبت به نوروز سال قبل ۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اظهار داشت: برابر آخرین آمارها در طرح نوروزی امسال که از ۲۵ فروردین آغاز و تا پایان روز ۱۴ فروردین ادامه یافت، ۴۰۳ فقره تصادف فوتی در کشور رخ داد که این میزان نسبت به نوروز سال قبل ۵ درصد کاهش نشان می‌دهد همچنین کشته‌های سر صحنه این تصادفات نیز با کاهش ۵ درصدی رو به رو هستند.
وی با اشاره به رخداد ۶۱۳۸ فقره تصادف جرحی در نوروز امسال گفت: این میزان در مقایسه با نوروز سال گذشته ۵ درصد افزایش نشان می‌دهد این در حالیست که تعداد مجروحان این حوادث ۲ درصد افزایش داشته است.
رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با بیان این که تصادفات خسارتی در جاده‌های کشور در نوروز امسال ۱۱ درصد کاهش یافت، تاکید کرد: بدین ترتیب با کنترل‌های پلیس، شدت تصادفات در نوروز امسال کاهش یافته است.
وی با اشاره به این که ۴۹.۲ درصد از تصادفات فوتی و جرحی در این مدت از شکل واژگونی بوده است، گفت: عدم توجه به جلو با ۳۲.۵ درصد، سبقت غیرمجاز با ۲۳.۷ درصد، عدم رعایت سرعت مطمئنه با ۲۲.۴ درصد و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه با ۸ درصد مهم‌ترین علل تصادفات نوروزی بوده‌اند.
رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با تاکید بر این که ۳۷و۷ درصد تصادفات نوروزی در ساعات ۱۸ تا ۲۴ رخ داده است، افزود: پس از آن بیشترین حوادث مربوط به ساعات ۱۲ تا ۱۸ بوده است.
وی به بشترین تخلفات نوروزی اشاره کرد و گفت: حدود ۲۰ درصد تخلفات ثبت شده مربوط به سرعت غیرمجاز با ۲۰ درصد بوده است در عین حال عدم استفاده از کمربند سرنشینان جلو یا عقب و صحبت با تلفن همراه نیز با ۲۰ درصد دیگر تخلفات شایع در نوروز بوده است.
رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا تاکید کرد: ۵۱.۹ درصد تصادفات نوروز امسال تا ۳۰ کیلومتری شهرها رخ داده و مابقی در خارج از این محدوده بوده است.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir