امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۱۵/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان
معاون استاندار گیلان:

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان گفت: احداث مجتمع پتروشیمی در شهرستان رودبار از مصوبات مهم دولت بوده و همچنان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، محمدحسین اصغریان عصر امروز در جلسه استانداری گیلان ایجاد مجتمع پتروشیمی در شهرستان رودبار را به عنوان یکی از مهم‌ترین مصوبات دولت در بخش سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی دانست.

وی گفت: تمام بسترهای قانونی لازم برای ایجاد مجتمع مذکور مانند جانمایی عرصه و موافقت‌های اولیه دستگاه‌های مرتبط انجام شده است.

به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان، مقرر شده تا کنسرسیومی متشکل از تعدادی از سرمایه‌گذاران خصوصی با محوریت شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین اجتماعی «تاپیکو» نوع صنایع قابل استقرار، نوع محصول و طرح توجیهی لازم را برای انجام عملیات ارائه دهند.

وی با بیان اینکه تعدادی از بانک‌های عامل برای تامین مالی پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند، تصریح کرد: طرحی که در دولت قبل مطرح شده تولید اوره و آمونیاک بود و همانگونه که معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مطرح کرد، اکنون دیگر توجیه اقتصادی خود را از دست داده است.

اصغریان با اشاره به اینکه در نحوه اطلاع‌رسانی در برخی از سایت‌ها به اشتباه اعلام شد که احداث کارخانه پتروشیمی توجیه اقتصادی ندارد، گفت: ایجاد مجتمع پتروشیمی از مطالبات مردم گیلان بوده و استاندار گیلان نیز تاکنون پیگیری‌های فراوانی برای تحقق این مصوبه مهم انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد مجتمع پتروشیمی در لوشان در سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان در فروردین ۹۴ به تصویب رسیده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان یادآور شد: استاندار گیلان با تأکید بر رعایت نقطه نظرات کارشناسی به‌ویژه مجموعه وزارت نفت و شرکت پتروشیمی درباره نوع صنایع قابل استقرار در منطقه، به اجرای اصل مصوبه دولت اصرار دارد زیرا موجب تحرک اقتصادی در منطقه می‌شود و اشتغالزایی قابل توجه خواهد داشت.

منبع : فارس

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir