امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۱۶/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان

رئیس شبکه دامپزشکی تالش از معرفی ۳۴ پرونده تخلف بهداشتی به مراجع قضایی در طرح نوروزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، نوید صفرزاده صبح امروز در جریان بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی در این شهرستان با اشاره به تشدید نظارت بهداشتی شبکه دامپزشکی این شهرستان در طرح نوروزی اظهار کرد: نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه فرآورده خام دامی جزو وظایف حاکمیتی سازمان دامپزشکی است.

وی افزود: نظارت بر قصابی‌ها، مراکز عرضه گوشت مرغ و ماهی، رستوران‌ها و دیگر مراکز طبخ مواد غذایی با منشأ دامی در تالش در راستای وظایف حاکمیتی سازمان دامپزشکی کشور صورت گرفته است.

این مسئول نظارت بر تولید، استحصال، حمل، توزیع و عرضه دام و فرآورده‌های خام دامی را به‌عهده دامپزشکی دانست که در طول سال به صورت مستمر انجام می‌شود.

 

 

وی گفت: در ایام خاصی از سال مانند نوروز به دلیل افزایش مصرف و رشد تقاضای مواد غذایی از نوع فرآورده‌های خام دامی به عنوان سهم اصلی و مهم سبد غذایی خانوار، بازرسی بهداشتی از مراکز تولید و استحصال و عرضه این نوع مواد غذایی نیز افزایش می‌یابد.

به گفته صفرزاده، طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی ویژه ایام نوروز از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۴ فروردین جاری همزمان با آغاز سفرهای نوروزی در تالش به اجرا درآمد.

 وی ادامه داد: شبکه دامپزشکی تالش در قالب دو تیم بازرسی سیار و یک تیم ثابت ستادی که در محل شبکه دامپزشکی تالش مستقر بود، در ساعت اداری و غیر اداری و روزهای تعطیل به صورت مستمر از مراکز مذکور بازرسی بهداشتی به عمل آورد تا مردم و شهروندان با خیالی آسوده و اطمینانی کامل از امنیت غذایی ایجاد شده اقدام به تهیه مواد غذایی کنند.

 

 

رئیس شبکه دامپزشکی تالش با اشاره به نتایج طرح نوروزی این شبکه، یادآور شد: در طرح تشدید نظارت بهداشتی ویژه نوروز امسال، بالغ بر ۲۷۰ مورد بازرسی از مراکز مذکور انجام شد که در این بین ۸۵۰ کیلو انواع فرآورده خامی دامی آلوده و فاسد کشف و ضبط و ۳۴ پرونده تخلف بهداشتی به مراجع قضایی ارجاع شد.

وی از همکاری مردم و شهروندان که با اطلاع‌رسانی به موقع خود به سامانه ۱۵۱۲ دامپزشکی، کمک موثری بوده‌اند قدردانی کرد.

 

منبع : خبرگزاری فارس از تالش

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir