امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۲۰/ ۰۴/ ۱۳۹۴
دسته خبری: رضوانشهر و پره سر

امام جمعه رضوانشهر در خطبه های نماز جمعه روز قدس اظهار نمود: خداوند متعال بر اساس آموزه های دینی و الهی برای جبران گناهان از جمله گناهان کبیره کفاره هایی را قرار داده است و یکی از کفاره های گناهان کبیره کمک به مظلومان و ستمدیدگان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر ، حجت الاسلام و المسلمین حبیبی امام جمعه رضوانشهر در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت همگان به تقوای الهی اظهار نمود: ملاک حزب اللهی بودن افراد در این است که تقوا پیشه کنند چرا که یک حزب اللهی با گناه میانه ای ندارد و آن را از خود دور می کند.

خطیب نماز جمعه رضوانشهر در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع) اظهار نمود: خداوند متعال بر اساس آموزه های دینی و الهی برای جبران گناهان از جمله گناهان کبیره کفاره هایی را قرار داده است و یکی از کفاره های گناهان کبیره کمک به مظلومان و ستمدیدگان است.

وی در این زمینه ادامه داد: براساس روایات اسلامی اگر کسی به یاری فقیران و مظلومان بشتابد و به آنها کمک نماید خداوند ۷۳ اندوه و بلا را از او می زداید که یک اندوه و بلا در این دنیا و ۷۲ اندوه و بلای دیگر در آخرت مرتفع می گردد.

وی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به تاریخ تشکیل رژیم صهیونیستی در منطقه اظهار نمود: این توطئه انگلیسیها بود که اینچنین نطفه نامشروعی در فلسطین بوجود بیاید و در واقع آمریکاییها پادوی انگلیسیها در این سیاست هستند.

حجت الاسلام حبیبی با اشاره به هوشمندی مقام معظم رهبری در قضیه فلسطین اظهار نمود: مقام معظم رهبری عنوان نمودند برای حل مساله فلسطین باید رژیم صهیونیستی نابود گردد و  همه پرسی برگزار گردد تا فلسطینیهای ساکن در این کشور اعم از مسلمان، یهودی و مسیحی در این همه پرسی شرکت نمایند تا خود سرنوشت آینده خویش را تعیین کنند غافل از اینکه دشمنان غربی و صهیونیستی همواره این را نخواستند و همیشه می خواهند مسلمانان در تفرقه و نزاع با یکدیگر زندگی کنند.

امام جمعه رضوانشهر در ادامه با اشاره به تهدید ایران از سوی داعش اظهار نمود: تروریستهای تکفیری قبلاً گفته بودند که اولویت اصلی آنها برای مبارزه،  ایران است و آنها هیچگونه مشکلی با صهیونیستهای جنایتکار ندارند و هیچگاه بر علیه آنها حرکت تروریستی انجام نداده اند  در حالیکه روز قدس توطئه شوم تروریستهای تکفیری را نقش بر آب نمود و آنها نمی توانند جلوی ایران اسلامی قد علم کنند.

حجت الاسلام حبیبی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به ۲۱ تیرماه روز عفاف و حجاب اظهار نمود: رضا شاه خائن به تقلید کورکورانه از غرب سعی برآن داشت تا به اصطلاح مردان و زنان را در  نوع پوشش لباس یکسان کند و بهمین خاطر سیاست شوم کشف حجاب را انجام داد تا با این کار عفت و حیا را از زنان و دختران ما بگیرد که در این سیاست شکست خورد.

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به آسیب های ناشی از شبکه های اجتماعی اظهار نمود: متاسفانه در برخی از شهرها بویژه شهرهای بزرگ می بینیم که برخی زنان و دختران عکسهای خصوص خودشان را می گذارند و بعدها کاربران دیگری این عکسها را دریافت می کنند و آبروی آنها را می برند که از زنان و دختران می خواهیم که این کار را نکنند و اگر در شبکه های اجتماعی وارد می شو.ند به عفت و حیا و پاکدامنی آنها لطمه وارد نشود.

حجت الاسلام حبیبی در خاتمه از همه مردم شریف رضوانشهر و حومه به جهت شرکت در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس تقدیر و تشکر نمود.

 انتهای پیام/

خبرنگار محسن صیاد قنبری

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir