امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
تاریخ انتشار:۱۸/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان
مادر شهیدان جنیدی:

مادر شهیدان جنیدی گفت: آنهایی که درصدد محکم کردن جای پای آمریکا در کشور هستند، بدانند که ما رهبری آگاه و فرزانه داریم و از انقلاب خود دفاع می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، حاجیه خانم بتول جنیدی ظهر امروز در همایش استانی «زن و دفاع مقدس» در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، اظهار کرد: زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

وی با قدردانی از برگزارکنندگان همایش مذکور، افزود: بالغ بر ۵۰ سال است که با مردم گیلان در ارتباط هستم و مردمان این دیار بسیار قدرشناس، مکتبی و دوستدار نظام و انقلاب هستند.

این مادر چهار شهید دوران دفاع مقدس، با اشاره به اینکه خانواده‌های شهدا و مردم ایران در تمام زمینه‌ها در کنار نظام بودند، افزود: امروز از مردم می‌خواهم مانند گذشته گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشند.

وی با اشاره به فرمایش‌های امام راحل که فرمودند «اگر آنهایی که در کشور هستند علیه ایران و نظام‌کاری نکنند، آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»، تصریح کرد: اگر رهرو راه شهدا و امام شهد باشیم، به انقلاب و نظام هیچ آسیبی نمی‌رسد.

جنیدی خاطرنشان کرد: شهدا رفتند و اگر مراسم‌ها و یادواره‌های شهدا و مردم انقلابی نباشند، تاریخ ماندگار نمی‌شود.

وی ادامه داد: از زمانی که به همراه پدر شهیدان جنیدی سال‌ها پیش به مازندران و گیلان برای تبلیغ آمدیم، در هر جایی که بودم از مردم گیلان و مازندران تعریف کردم.

همسر مرحوم حجت‌الاسلام احمد جنیدی امام جمعه فقید رودسر، با بیان اینکه ما تمام تلخی‌ها و شیرینی‌های دوران انقلاب اسلامی را چشیده‌ایم، افزود: همه می‌دانیم که ملت ایران از کدام نقطه دارد چوب استکبار را می‌خورد و همانگونه که امام (ره) فرمودند اگر ما در داخل ایران برای تضعیف انقلاب و رهبری گام برنداریم، آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی خطاب به حاضران در همایش مذکور، اضافه کرد: اگر رهرو شهدا و امام (ره) هستید، باید سخنان امام (ره) را بار دیگر مرور کنید تا آنهایی که درصدد محکم کردن جای پای آمریکا در کشور هستند، بدانند که ما رهبری آگاه و فرزانه داریم و از انقلاب خود دفاع می‌کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه رودسر نیز در همایش مذکور اظهار کرد: اگر امروز یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست دشمن نمی‌افتد، به خاطر ایثارگری‌های شهدا و ازخودگذشتگی و صبر خانواده‌های معظم شهداست.

حسین مصطفی‌پور با بیان اینکه ما مدیون صبر مادر شهیدان هستیم، اظهار کرد: مادران شهدا در مقابل تیر دشمن ایستادگی کردند تا اسلام بماند.

وی با اشاره به مراسم همزمان همایش با تشییع دو تن از شهدای مدافع حرم در مرکز استان گفت: آنها شهید شدند و رفتند تا مزار حضرت زینب (س) مانند مادرش حضرت فاطمه زهرا (س) گمنام نماند.

به گزارش فارس، در پایان همایش مذکور تندیسی به رسم یادبود به مادر شهیدان جنیدی اهدا و با انتخاب شهیده شاخص «مینا باقرپور»، ۱۲ مادر شهید از ۱۲ شهرستان گیلان مورد تجلیل قرار گرفتند.

منبع : خبرگزاری فارس از رودسر

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir