امروز مصادف است با: ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
تاریخ انتشار:۱۸/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در مراسم گرامیداشت فناوری هستهای از دستگاههای جدید زونال سانتریفیوژ ، اولترا سانتریفیوژ و مجتمعهای سوخت تست راکتورهای قدرت و سوخت تست راکتور مدرن شده اراک رونمایی کرد.

به گزارش  ‌‌‌‌‌ پایگاه خبری رضوان خبر :به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در مراسم گرامیداشت فناوری هستهای از دستگاههای جدید زونال سانتریفیوژ ، اولترا سانتریفیوژ و مجتمعهای سوخت تست راکتورهای قدرت و سوخت تست راکتور مدرن شده اراک رونمایی کرد.

زونال سانتریفیوژ ها بیشتر در تولید محصولات ژن درمانی و واکسنهای ویروسی بکار می رود و میتواند به مدت طولانی به کار گرفته شود. از این نوع سانتریفیوژ در تولید انبوه واکسنهایی مانند هاری، آنفلوآنزا، هپاتیت ب و مننژیت استفاده می شود.

اولترا سانتریفیوژها برای دوران در دورهای خیلی بالا( ۵٠٠٠٠ دور بر دقیقه) طراحی شده اند و از آنها برای جداسازی در مقیاس تحقیقاتی و در زمینه های بیولوژی و بیوشیمی مانند جداسازی ذرات ریز در حد و اندازه ویروسها، پروتئین ها، RNAها و DNAها استفاده می شود.رئیس جمهور همچنین در این مراسم از سه عنوان کتاب دانشنامه حفاظت و امنیت هسته ای ، صنعت هسته ای؛ شاهکار ایرانی و برخوردهای دوگانه آژانس بین المللی انرژی اتمی با کشورهای مظنون به فعالیت در زمینه تسلیحات هستهای و یا داشتن خطاهای پادمانی رونمایی کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir