امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
تاریخ انتشار:۲۱/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان
رصد اخبار تلگرامی؛

کانال تلگرامی اصلاح‌طلبان نوشت: این روزها سخن از بازگشت احمدی‌نژاد به عرصه انتخابات ریاست جمهوری است، گویا اصول‌گرایان برای بازگشت به قدرت ناچار به حمایت از او خواهند بود.

با رصد کانال‌های تلگرامی که این روزها بازارشان داغ شده، می‌توان بسیاری از اخبار را سریعتر و بدون پرده دریافت کرد؛ جذابیت اخبار تلگرامی موجب شد تا به صورت گزینشی، اخبار رسمی و غیررسمی و همچنین انتخاباتی منتشر شده در این کانال‌ها مورد بررسی قرار دهیم.

******

امام(ره) با موضعگیری‌های خود استکبار را رسوا می‌کرد!

کانال تلگرامی Khamenei_ir هر شب با نشر جملاتی از حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای درباره انقلاب اسلامی مروری بر مهمترین جملات ایشان دارد.

کانالKhamenei_ir شب گذشته این جمله از رهبرانقلاب را بازنشر داد: موضعگیری امام بود که استکبار را رسوا کرد، صهیونیسم را رسوا کرد، و روح مقاومت را در ملتها و بخصوص در جوامع اسلامی زنده کرد. این کج‌اندیشی است که ما مواضع امام را انکار کنیم. این کج‌اندیشی را هم متأسفانه بعضاً کسانی انجام میدهند که یک وقتی خودشان جزو مروجان افکار امام بودند یا جزو پیروان امام بودند. حالا به هر دلیلی راه‌ها کج میشود، هدفها گم میشود، یک عده‌ای برمیگردند؛ بعد از آنکه سالهای متمادی برای امام و برای این هدفها حرف زدند و حرکت کردند، در مقابل این اهداف و این مبانی می‌ایستند و آن حرفها را میزنند! ۸۹/۳/۱۴

احمدی نژاد منجی یا وبال گردن اصول گرایی/  دروغ پردازی هاشمی از ماجرای رابطه با آمریکا/ واکنش حضرت امام (ره) به قطع رابطه آمریکا با ایران / آمریکا برجام 2 را رسما کلید زد !

آقای روحانی تا کی می خواهد برجام را بزک کند؟
دکتر رضا سراج در کانال تلگرامی خود نوشت: آقای روحانی در مراسم رونمایی از دستاوردهای هسته‌ای اظهار داشت : “فرصتی که برجام برای ما به وجود آورده، دائمی و ابدی نیست، همان‌طور که ابر بالای سر ما دائم نمی‌ماند و عبور می‌کند. ”

درنگاه اول به اظهارات آقای روحانی این موضوع ملموس است که ایشان به جای نشان دادن نتایج برجام به مردم، فقط به دنبال تصویرسازی کاذب از برجام و بزک نمودن آن است.

#برجام_کلید_لغو_تحریم
#
برجام_را_خدا_آورد
#
برجام_خورشید_تابان
#
برجام_ابر_فرصت_بزرگ

احمدی نژاد منجی یا وبال گردن اصول گرایی/  دروغ پردازی هاشمی از ماجرای رابطه با آمریکا/ واکنش حضرت امام (ره) به قطع رابطه آمریکا با ایران / آمریکا برجام 2 را رسما کلید زد !

اما در نگاه دوم،جدا از عملیات روانی در موضوع برجام، سه نکته در اظهارات ۹۵/۱/۲۰ ایشان قابل تأمل است.
تا دیروز آقای روحانی برجام را کلید حلال مشکلات کشور معرفی می کرد که با آن تمام تحریم ها لغو، دارایی های بلوکه شده ایران آزاد، تبادل ارزی و سوئیفت امکان پذیر و سرمایه گذاری خارجی در ایران ممکن می شود.
اما امروز برجام از کلید حلال مشکلات کشور به برجام یک فرصت بزرگ در اظهارات آقای روحانی تقلیل داده شد. و بدین ترتیب ایشان آب پاکی را روی دست مردم ریخت که فعلا مطالبه و انتظاری از برجام نداشته باشند.
آقای روحانی در تقلیل گرایی از برجام از یک سو می خواهد مطالبات جامعه را مدیریت نماید و از سوی دیگر سعی دارد جامعه را تا انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ شرطی نگه دارد. از این منظر برجام یک فرصت است و برای استفاده از آن باید به سراغ برجام ۲ و ۳ و ۴ و…رفت.

در حقیقت معنای حرف امروز آقای روحانی این است که برجام تا الآن تنها یک نقطه شروع بوده است. در این رابطه پیش از این در سلسله یادداشت هایی تحت عنوان برجام ۲ و ۳ و ۴ و…موضوع مورد بررسی قرار گرفته بود.

در بسته ” نقشه راه صلح ” آمده است : “توافق بر سر راه حلی جامع در مسئله هسته ای، موقعیتی است که به واشنگتن اجازه شروع گفتگو و تعامل بر سر موضوعات مورد مناقشه را خواهد داد. توافق بالقوه بر سر مسئله هسته ای، می تواند نقطه شروعی باشد تا سایر حوزه های درگیری بین دو کشور···در آن مورد بحث و بررسی قرارگیرد.”

تبلیغ تلگرامی رسایی برای هفته نامه ۹ دی

حمید رسایی پیام های تلگرامی امروز خود را با تبلیغ برای هفته نامه ۹ دی آغاز کرد و نوشت: اولین شماره از هفته نامه ۹ دی در سال ۱۳۹۵ امروز شنبه ۲۱ فروردین منتشر شد. تیتر اول شماره ۲۲۵ با عنوان”دفن سبد کالا” اشاره به ادامه دار بودن امحای اقلام اساسی سبد غذایی مردم و بتازگی امحای سیب و پرتقال در ابتدای سال ۹۵ پرداخته است.

تصویر اول این شماره ناتوانی رفسنجانی در اداره سایت شخصیش با عنوان “نظارت بر رفسنجانی” را به او یادآوری کرده است در حالی که پیش از این هاشمی ادعای نظارت بر رهبری داشت.

یادداشت اول این هفته به قلم مدیر مسئول هفته نامه جناب حجت الاسلام رسایی، مروریست بر مواجهه رهبر انقلاب با مواضع انحرافی هاشمی با تیتر “غفلت یا خیانت، مسئله این است”.

“اقدام و عمل، شاخصی برای شناخت جریان غیر انقلابی درون حاکمیت” تحلیلی است بر نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری؛ و “آوینی را بخوانیم تا هنر انقلاب را بیابیم” بمناسبت سالگرد سیدشهیدان اهل قلم گردآوری شده که هر دو در صفحه اندیشه قرار گرفته اند. ”

اخراج بزرگ در آستانه روز ملی فناوری هسته ای” با اشاره به نامه جمعی از متخصصین هسته ای کشور در صفحه هسته ای خواندنیست.

و در صفحه اقتصاد تیتر “۳۱ هزار میلیارد تومان از جیب مردم کجا رفت؟” به سود اجرای برجام، طبق ادعای سال گذشته دولت یازدهم اشاره دارد.

هفته نامه سیاسی، فرهنگی اجتماعی ۹ دی را هر شنبه از کیوسک های مطبوعاتی سراسر کشور بخواهید.

احمدی نژاد منجی یا وبال گردن اصول گرایی/  دروغ پردازی هاشمی از ماجرای رابطه با آمریکا/ واکنش حضرت امام (ره) به قطع رابطه آمریکا با ایران / آمریکا برجام 2 را رسما کلید زد !

چرا توافقات بر صادرات نفت ایران مطلقا بی تاثیر بوده است؟
ادعایی که به صورت مکرر توسط مسوولین دولتی تکرار می شود این است که در صورت عدم وقوع توافقات هسته ای (به طور مشخص توافق ژنو و برجام) فروش نفت ایران به واسطه تحریم ها به صفر می رسید و در نتیجه دولت مجبور به امضای این قراردادها بوده است.

متاسفانه علی رغم اینکه در متون کارشناسی بارها و بارها پاسخ این سخنان را داده ایم اما رسانه های اصولگرا یا حتی حزب اللهی متون ضعیفی را در این رابطه منتشر کرده اند که حاکی از نا آگاهی شان در رابطه با شدت اشتباه بودن این ادعا است و نوشتن این متن را واجب می نماید

اولین ایراد اساسی به ادعای نفتی رییس جمهور این است که فروش نفت ایران یک سال و نیم پیش از توافق ژنو و مدت ها پس از تلاش آمریکا جهت صفر کردن فروش نفت ایران در حد بالایی ثابت مانده بوده و عملا آمریکا توانایی کاهش فروش نفت ایران را مدت ها قبل از دولت یازدهم از دست داده بوده.

مطابق آمارهای بین المللی و از جمله آمار آژانس بین‌المللی انرژی و حتی آمار آژانس اطلاعات انرژی آمریکا فروش نفت ایران یک سال و نیم قبل از توافق ژنو در حد ۱.۲ میلیون بشکه ثابت مانده بوده. (نمودار زیررا ملاحظه کنید)

احمدی نژاد منجی یا وبال گردن اصول گرایی/  دروغ پردازی هاشمی از ماجرای رابطه با آمریکا/ واکنش حضرت امام (ره) به قطع رابطه آمریکا با ایران / آمریکا برجام 2 را رسما کلید زد !

مساله بسیار مهم بعدی که رییس جمهور از کنار آن گذر می‌کند این است که مذاکرات در دولت یازدهم باعث کم شدن درآمد نفتی ایران به یک سوم شده است! در حقیقت بزرگترین امتیازی که ایران طی توافقات به غرب داده نه نابودی صنعت هسته‌ای بلکه کمک صدها میلیارد دلاری است که در اثر پذیرش مدیریت غرب بر بازار جهانی نفت توسط ایران صورت پذیرفته.

به عنوان مثال مطابق گزارش صندوق بین‌المللی پول توافقات ایران با ۱+۵ باعث کاهش شدید قیمت نفت از ابتدای دولت یازدهم شده است و پیش از این نیز خروج بخشی از نفت ایران از بازار به واسطه تحریم‌ها باعث افزایش ۱۴ دلاری قیمت نفت شده بود. (http://bit.ly/1q8ZzEK)

همچنین نشریه فایننشیال تایمز چندی پیش برجام را عامل خوبی جهت پایین آوردن قیمت نفت دانسته بود که می‌تواند بدبینی‌های موجود در بازار جهانی درباره تأمین نفت کافی را برطرف نماید.(http://on.ft.com/1RZPNhD)

لازم به ذکر است که برآوردها نشان می‌دهد درآمد سالیانه فقط امریکا از کاهش‌ قیمت نفت ۷۵ میلیارد دلار است   (http://on.ft.com/1UKHSs8). رقمی که برای ایران ضرری معادل ۲۰ میلیارد دلار در سال را در بر دارد که شامل سه پنجم کل درآمد نفتی کشور است.

با این وضعیت حتی اگر ایران می‌توانست به بازار جهانی فروش نفت بازگردد باید از حدود ۱.۷ میلیون بشکه در روز فروش خود را به حدود ۴ میلیون بشکه برساند تا درآمد پیش از مذاکرات خود را کسب نماید! رقمی که دور از ذهن بودن آن مشخص است!

شیوه‌های نفوذ فرهنگی به روایت اسناد لانه جاسوسی

کانال تلگرامی روزنامه کیهان نوشت: « استیوارت راکول» در گزارشی براساس بررسی‌های خود و سایر مامورین «اداره اطلاعات آمریکا»، پیشنهادات خود را ارائه می‌دهد. در میان این پیشنهادات، شگفتی این مامور اطلاعاتی از ظرفیت پذیرش و شیفتگی دانشجویان و روشنفکران ایرانی نسبت به قدرت نرم ایالات متحده قابل توجه است:
«… اداره اطلاعات آمریکا سرگرم تنظیم برنامه تجدید نظر شده‌ای به منظور تغییر دادن تأکید از ارتباطات جمعی به هدف‌گیری دقیق درباره گروههای رهبری‌کننده برگزیده چه در تهران و چه درشهرستانها شده است. البته اندیشمندان فقط یکی از هدفهای دارای اولویت را تشکیل می‌دهند و برنامه منعکس‌کننده آگاهی، به اهمیت آن است. ولی کار بیشتری می‌توان انجام داد و باید انجام بگیرد. بطور کلی ما از قدرت پذیرایی اندیشمندان ایران و به ویژه جوانان تحصیلکرده ایرانی درباره اندیشه‌های آمریکایی و اطلاعات درباره آمریکا تحت تأثیر قرار گرفته‌ایم. ساخت و الگوهای ارتباطی اندیشمندان ایران چنان است که کلمه ادا شده وزنه بیشتری نسبت به کلمه تحریر شده با سایر وسایل بصری دارد. اینها اشخاصی هستند که دوست دارند صحبت کنند و گوش بدهند و استدلال کنند و بحث کنند و علاقه مند به دریافت اندیشه‌های جدید هستند و از لحاظ رشد فکری تحت تاثیر قرار می‌گیرند. بنابراین ایران کشوری است که برای یک برنامه هدف‌گیری شده مربوط به اهل قلم آمریکایی ودانشمندان اجتماع آمریکایی با اندیشه‌های جالب و هیجان‌انگیز و متفکرین سیاسی بسیار مناسب است…»

در همین مسیر «راکول» یک‌سری از متفکران و اندیشمندان آمریکایی را پیشنهاد داده و مشخص می‌کند که می‌توانند در تماس با همتایان ایرانی خود و البته قشر جوان و دانشجو، روند جذب آنها را به قدرت نرم آمریکا سریع‌تر نمایند:
«…اندیشمندان آمریکایی از جمله لیبرال‌های برجسته و سایر دانشمندان از قبیل «هنری استیل کامیجور»، «راین هلونیبور»، «ارتور شلزنیجر» ، «ماکس لرنر»، «الکار هندلین»، «راک بازون»، «لانیل ترینینگ»، «کلینتون روسیتر» و غیره می‌توانند احساسات مساعد نسبت به ایالات متحده را فعال‌تر کنند…»
ترویج ایدئولوژی و سبک زندگی آمریکایی از طریق فرهنگ و هنر، موضوعی بود که در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم و در اوج دوران جنگ سرد، مورد توجه سازمان‌های اطلاعاتی و نظامی آمریکا قرار گرفت. شرح کامل مذاکرات و نتایج جلساتی که در این رابطه در اواسط دهه ۵۰ میلادی برگزار شد طی اسنادی که در سالگرد تاسیس «سازمان سیا» انتشار یافت، آشکار شد و روشن گردید که این سازمان از همان سالها در طرحی تحت عنوان «جنگ صلیبی برای آزادی»، این موضوع را به صورت عملیاتی مد نظر داشته است.

مرد بی عیب نداریم + طرح

کانال تلگرامی Khamenei.ir طرح زیر را منتشر کرد و نوشت: مرد بی‌عیب در دنیا وجود ندارد. ممکن است مردی این عیب را داشته باشد؛ آن عیب دیگر را نداشته باشد. دیگری هم که این عیب را ندارد، ممکن است ده عیب دیگر داشته باشد.

احمدی نژاد منجی یا وبال گردن اصول گرایی/  دروغ پردازی هاشمی از ماجرای رابطه با آمریکا/ واکنش حضرت امام (ره) به قطع رابطه آمریکا با ایران / آمریکا برجام 2 را رسما کلید زد !

واکنش حضرت امام (ره) به قطع رابطه آمریکا با ایران

کانال تلگرامی خامنه ای دات آی آر مطلب زیر را نتشر کرد: خط مکتبى ما این است که ما با قدرت‌هاى تجاوزگر نمى‌توانیم رابطه داشته باشیم، رابطه‌ى ما با ملتهاست. امروز هم ما از ملت آمریکا نبریده‌ایم اما با دولت آمریکا هم به هیچ وجه نمى‌توانیم کنار بیائیم.

امام امت در چند ماه قبل از این فرمودند که ایران رابطه‌ى با آمریکا را مى‌خواهد چه بکند؟ رابطه‌ى ما با آمریکا رابطه‌ى مظلوم با ظالم و رابطه‌ى گوسفند با گرگ است.

ما این رابطه را نمى‌خواهیم و از آن سود نمى‌بریم و از قطع این رابطه به نهایتْ خرسند و خوشحالیم، ما این را مغتنم مى‌شماریم.» ۲۲/۰۱/۱۳۵۹

در دیدار محسن رضایی با آیت‌الله علوی گرگانی چه گذشت؟

کانال تلگرامی و اطلاع رسانی محسن رضایی روایتی از دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی را منتشر کرد و نوشت: در این دیدار آیت‌الله‌العظمی علوی گرگانی با قدردانی از حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در شهر قم و بیوت مراجع عظام تقلید فرمودند: در دو جای قرآن کریم، ذات اقدس باری‌تعالی این نکته را تذکر می‌دهند که لطف من نسبت به بنده‌ها فراگیر است و کامل. اگر نعمت‌ها بعضاً کم است، به خاطر رفتار خودتان است. ما هیچ نعمتی را برای قوم‌ها عوض نمی‌کنیم مگر اینکه خود بنده‌ها سبب آن را فراهم کنند. خداوند مسئولیت را به دوش ما گذاشته است. ما باید در قبال جامعه مسئولیت خود را عمل کنیم اما در مرحله دوم، هدایت و ارشاد باید به اقدام و عمل برسد. همین نکته‌ای که مقام معظم رهبری فرمودند.

ایشان افزودند: بهترین راه و روش برای تنظیم امور جامعه، نظارت است و ان شاء الله تقویت خواهد شد. در همه امور باید نظارت را گسترش کرد. اقدام و عمل را باید پیگیری کرد و در حد گفتار باقی نمانیم و سیاست عملیه را در هر رشته‌ای پیاده کنیم. نصرت و فضل خداوند با آن دسته‌ای همراه می‌شوند که اهل اقدام هستند.

آمریکا برجام ۲ را رسما کلید زد !

رضا سراج در کانال تلگرامی خود نوشت: جان کری وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت : “پس از توافق هسته ای با ایران، اکنون باید به حمایت ایران از تروریسم و سیاست هایش در منطقه رسیدگی شود. به دنبال تغییر رفتار ایران هستیم.”

اظهارات جان کری دقیقا مطابق با مسیر و ” نقشه راه صلح ” بین ایران و آمریکا است که توسط حلقه های میانجی و جریان نفوذ برای تفاهم بین ایران و آمریکا پیرامون مسائل مورد اختلاف، تدوین و تئوریزه گردیده است.

بدترین توطئه‌ دشمن در انتخابات از طریق تلگرام صورت گرفت

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد با بیان اینکه در سال جدید، رئیس‌جمهور و مسئولان در مقام تحقق‌بخشی به فرمایش مقام معظم رهبری اقدام ارزشمند تشکیل شورای فضای مجازی را انجام دادند؛ گفت: چراکه فضای مجازی جاده تهاجم دشمن است. رهبری در تبیینی که نسبت به موقعیت جهانی ما داشتند، باعث شدند تا مسئولان ما در نظام، این جاده را مشخص کنند و جلوی آن را بگیرند.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: امروز طبق اعلام مدیر نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام، ٢٢‌میلیون ایرانی از آن استفاده می‌کنند؛ نرم‌افزاری که مدیریت و اجرای آن در دست دشمن است و در آن کانال‌هایی وجود دارد که رسما به پیغمبر(ص) و ائمه اطهار(ع) ناسزا و دشنام می‌گویند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان‌رضوی با بیان اینکه نابکارترین توطئه‌های دشمن در فضای انتخابات از طریق تلگرام به وجود آمد، تصریح کرد: در زمان انتخابات محتوای مجرمانه کانال‌های تلگرام مفاسد بسیاری را به وجود آورد و بزرگان نظام ما را با انواع دروغ‌ها مورد تهمت و افترا قرار داد.

احمدی نژاد منجی یا وبال گردن اصول گرایی/  دروغ پردازی هاشمی از ماجرای رابطه با آمریکا/ واکنش حضرت امام (ره) به قطع رابطه آمریکا با ایران / آمریکا برجام 2 را رسما کلید زد !

دروغ پردازی هاشمی از ماجرای رابطه با آمریکا

دکتر رضا سراج در کانال تلگرامی خود نوشت: رودست زدن آمریکایی ها به هاشمی :آمریکایی ها پس از آزادی آخرین جاسوس خود، تصمیم گرفتند به زیر میز بازی زده و به هاشمی نیز رودست بزنند. آنان از طریق آلمانی ها و معاون دبیر کل سازمان ملل پاسخ ناامید کننده ای به هاشمی دادند . حالا پس از سال ها، هاشمی برای سرپوش گذاشتن بر اشتباه محاسباتی در قبال آمریکا و کلاه گشادی که سرش گذاشته شد، با دروغ پردازی از یک سو تلاش می کند چهره آمریکا را بزک نماید و از سوی دیگر رهبری را در آن ماجرا مقصر جلوه دهد.

روایت حسین موسویان از رودست خوردن هاشمی :سیدحسین موسویان در کتاب ایران و آمریکا؛ گذشته شکست خورده و مسیر صلح، اینچنین روایت می کند :<< آقای[جیانی] پیکو معاون دبیرکل سازمان ملل جلسه اش با رفسنجانی را با شرح و تفصیل فراوان چنین نقل می کند جواد ظریف مرا به ملاقات رفسنجانی برد. از زمان آزادی همه گروگان های امریکایی و بازگشت آنها به خانه از لبنان، این نخستین ملاقات ما بود. به رفسنجانی گفتم که من با اخباری درباره وعده های نقض شده به تهران آمده ام. توضیح دادم که اگرچه عملیات آزادسازی گروگان ها بر این فرض شکل گرفت که اقدام حاوی حسن نیت از سوی امریکایی ها صورت بگیرد، اما از سوی امریکایی ها آگاه شدم که هیچ اقدام متقابلی در راه نیست. رفسنجانی مات و مبهوت و نگران به مقدمه چینی ایرانیان و سرمایه گذاری بزرگ سیاسی که برای آزادی گروگان ها به کار گرفته شده بود و همچنین به جر و بحث های داخلی اشاره کرد که او انجام داده است تا اجازه دهد چنین اقدامی صورت گیرد و اظهار داشت ما در لبنان با دخالت دبیر کل سازمان ملل به شما کمک کردیم. ما ریسک های زیادی برای همکاری با شما کرده ایم. هیچ کسی به نفع چنین همکاری مهمی وارد عمل نمی شود، اما ما چنین کردیم. از آنجا که ما وارد چنین تلاشی شده بودیم، به دقت به آنچه شما گفتید گوش کردیم و این شامل اطمینان فراوان ما به شما بود. آقای پیکو شما می دانید که مرا در وضعیت بسیار دشواری قرار دادید.

احمدی‌نژاد منجی یا وبال گردن اصول‌گرایی!

کانال های تلگرامی وابسته به اصلاح طلبان در خصوص ورود احمدی نژاد به عرصه انتخابات ۹۶ و ناچاری اصولگرایان در حمایت از او نوشتند: این روزها صدای احمدی نژاد و یارانش بلند شده و سخن از بازگشت وی به عرصه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ در میان است. این شوی تبلیغاتی به گونه ای بر پا شده است که گویا اصول گرایان برای بازگشت به قدرت و کسب جایگاه انحصاری پیشین ناچار به حمایت از او خواهند بود.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir