امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
تاریخ انتشار:۲۱/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان
همرزم شهید صیاد شیرازی:

همرزم شهید صیاد شیرازی، گفت: شهید صیاد ذوب در ولایت بود با تمام وجود آن را درک کرده بود به همین خاطر بود که بعد از شهادت شهید صیاد مقام معظم رهبری بر مزار این شهید بزرگوار حاضر شدند.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر، ابوالقاسم کیا در مراسم گرامیداشت شهیدصیاد شیرازی که به همت مرکز آموزش تفنگداران دریایی منجیل در مسجد طاهریه این شهر برگزار شد، اظهار کرد: شهید صیاد شیرازی مومن، متعهد، با ایمان، چابک بود.

وی با بیان اینکه این شهید گرانقدر از بدو ورود در دانشگاه افسری مقید و اعتقادی بود، گفت: وقتی وارد دانشگاه افسری شد، نزد رئیس دانشکده رفت و از او خواست تا برای دانشجویانی که روزه می گیرند غذای گرم تهیه کنند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس ابراز کرد: مادر شهید صیاد وی را نظر کرده امام رضا(ع) می دانست و برایمان می گفت: وقتی به مشهد منتقل شدیم شهید گرانقدر دچار تب شد و داخل صحن امام رضا(ع) از ایشان خواستم تا شفای بچه ام را بدهد، به خواب رفته بودم وقتی بیدار شدم دیدم شهید صیاد روی دستان مردم دور حرم می گردد و سینه زنی می کنند.

وی، عزت و بزرگی شهید صیاد را در برپایی نماز اول وقت دانست و گفت: شهید صیاد به اقامه نماز اول وقت در هر شرایطی توجه ویژه داشت.

کیا، طی کردن دوره توپخانه در آمریکا با عالی ترین رتبه را از دیگر افتخارات این شهید گرانقدر عنوان کرد و گفت: این رتبه در تاریخ آموزش ارتش ماندگار شد.

وی ادامه داد: شهید گرانقدر به ارتش ماهیت داد و باعث شد ارتش در بین مردم جایگاه والایی پیدا نماید و با ایجاد وحدت در بین نیروهای نظامی موجب شکست دشمن در جنگ ۸ ساله شد.

همرزم شهید صیاد شیرازی ابراز کرد: شهید صیاد ذوب در ولایت بود با تمام وجود آن را درک کرده بود به همین خاطر بود که بعد از شهادت شهید صیاد مقام معظم رهبری بر مزار این شهید بزرگوار حاضر شدند.

وی با بیان اینکه شهید شیرازی با بصیرت بود، ابراز کرد: شهید صیاد ولایت را ضامن هدایت می داند.

در این مراسم حجت الاسلام خضری امام جمعه، علیپور شهردار منجیل، امیر بیاتی فرمانده مرکز آموزش تفنگداران دریایی منجیل، سرهنگ حیدری فرمانده سپاه، سرهنگ رمضانی فرمانده نیروی انتظامی، انصاری معاون سیاسی فرماندار و جمعی از مسئولین، مردم ولایی و نیروهای نظامی و انتظامی حضور داشتند.

منبع : زیتون خبر

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir