امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
تاریخ انتشار:۲۲/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان

رییس جمهور با منزل استاندار گیلان تماس گرفت اما جناب استاندار گفت: به آقای رییس جمهور بفرمایید خودم با شما تماس می گیرم.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از ماسال نیوز، دکتر حمیده دانش کاظمی همسر تنها استاندار شهید ایران و گیلان ضمن بیان خاطره ای جالب از برخوردهای متفاوت علی اخوین انصاری، استاندار شهید گیلان گفت:

یک روز وقت نماز مغرب و عشا بود که صدای زنگ آمد. من به طرف تلفن رفتم. تلویزیون روشن بود و صدای اذان می آمد. انصاری وضو گرفته و روی سجاده اش نشسته بود تا نماز بخواند. گوشی را برداشتم. آقایی مودبانه گفت: آقای استاندار تشریف دارند؟ من که انصاری را می دیدم گفتم: بله اینجا هستند. در همان حال آن آقا گفتند: آقای رییس جمهور با ایشان کار دارند و من هم فوراٌ گفتم: علی گوشی را بگیر. آقای بنی صدر با شما کار دارند. در این اثنا که کمتر از یک دقیقه طول کشید، من مرتب به علی می گفتم آقای رییس جمهور با شما کار دارند.

آن طرف صدای آقای بنی صدر را شنیدم. فورا گفتم: علی، آقای رییس جمهور پشت خط هستند. این را بنی صدر هم شنید؛ اما علی حاضر به آمدن پای گوشی تلفن نبود و با صدای بلند گفت: به آقای رییس جمهور بفرمایید وقت نماز است عجو بالصلوه قبل الفوت، عجلو به التوبه قبل الموت، بعد از نماز خودم با ایشان تماس خواهم گرفت. او بلافاصله قامت بست و نمازش را شروع کرد.

بنی صدر که صدای انصاری را شنیده بود با حالتی عصبانی گفت: بگویید متشکرم و محکم گوشی را به سر جایش کوبید.

منبع: کتاب «استاندار آسمانی؛ زندگی و خاطرات تنها استاندار شهید دکتر علی اخوین انصاری»، صفحه ۲۹۲، عبدالرضا سالمی نژاد، انتشارات نیلوفران

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir