امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
تاریخ انتشار:۲۲/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان, تیتر
بیژن حاج محمدرضا؛

رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت در واکنش به سخنان روز گذشته وزیر نفت مبنی بر احتمال افزایش قیمت بنزین در سال جاری،‌ اعلام کرد: جایگاه‌داران صریحاً با این اقدام دولت مخالف هستند.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، بیژن حاج محمدرضا رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجو ضمن اشاره به سخنان روز گذشته وزیر نفت مبنی بر احتمال افزایش قیمت بنزین در سال جاری،‌ خاطر نشان کرد: جایگاه‌داران صریحاً با این اقدام دولت مخالف هستند.

وی در ادامه بیان داشت: با توجه به تفاوت قیمت فعلی بنزین در داخل کشور (۱۰۰۰و ۱۲۰۰ تومان هر لیتر) با قیمت این فراورده در خلیج فارس  (۸۹۰ تومان)، اگر قرار باشد باز هم قیمت‌ها اضافه شود فشار مضاعفی بر مردم بیچاره وارد خواهد شد.

رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور با اشاره به قیمت عرضه گاز طبیعی در جایگاه‌های کشور، افزود: در تمام دنیا نسبت قیمت گاز به قیمت بنزین حدود ۲۰ درصد است، که با توجه به قیمت فعلی بنزین یعنی  ۱۰۰۰ تومان؛‌ باید مبلغی در حدود ۲۰۰ تومان باشد. این در حالی است که هم اکنون این فرآورده در کشور با قیمت ۶۰۰ تومان در حال عرضه است؛ که ۳ برابر قیمت واقعی بوده و باید گفت از این طریق شرکت ملی پخش و پالایش نفت کشور در حال در آمدزایی هست.

وی همچنین با اشاره به تصمیم دولت در حذف کارتهای هوشمند سوخت، اضافه کرد: اتحادیه جایگاه‌داران از همان آغاز اجرای این طرح، با توجه به زمان‌بَر بودن و نیز عدم تامین تجهیزات فنی، مخالفت خود را اعلام کرده بودند؛ با این وجود بدیهی است امروز هم از حذف آن‌ها حمایت کنند.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir