امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
تاریخ انتشار:۲۲/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان
استاندار گیلان:

استاندار گیلان گفت: امسال موضوع صادرات کالا به روسیه به طور جدی پیگیری می‌شود و بازرگانان نباید به بی‌اعتمادی در این زمینه دامن بزنند و اگر در امر صادرات دقت نکنند در لیست‌سیاه قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی گیلان در این شهرستان، اظهار کرد: جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی به منظور برطرف کردن گره‌های اقتصادی در استان ایجاد شده است.

وی به ایجاد اشتغال توسط بازرگانان اشاره کرد و افزود: ارزش افزوده صادرات محصولات به کشور برگردانده می‌شود و ایجاد اشتغال پایین‌دستی و بالادستی را دربر دارد.

استاندار گیلان با تأکید براینکه موظف هستیم تنگناهای بخش تولید به‌ویژه صادرات را برطرف کنیم، بیان کرد: در امر تولید نباید هیچ مانعی در گیلان داشته باشیم.

نجفی، آستارا را شهرستان صادراتی در گیلان خواند و تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه کشور باید از اقتصاد نفتی خارج شویم و برطرف کردن مشکل بازرگانان در این زمینه مهم است.

وی بر درون‌زا و برون‌گرا بودن اقتصاد گیلان تأکید کرد و گفت: امسال باید اقتصاد دانش‌بنیان و مردم محور را عملیاتی کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه به دنبال ۲۴ ساعته کردن گمرک آستارا هستیم، خاطرنشان کرد: بخش خصوصی برای فعالیت زمان نمی‌شناسد و این موضوع در بازرگانی بی‌معناست.

نجفی خواستار ارائه گزارش روزانه فرماندار آستارا از روند صادرات از گمرک این شهرستان شد و یادآور شد: برنامه‌هایی که در قرارگاه اقتصاد مقاومتی گیلان اعلام می‌شود باید عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه امسال موضوع صادرات به روسیه به طور جدی پیگیری می‌شود، متذکر شد: بازرگانان نباید به بی‌اعتمادی در این زمینه دامن بزنند و اگر در امر صادرات دقت نکنند در لیست‌سیاه گذاشته می‌شوند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه بازرگانان باید روی کالای ایرانی و بخش اقتصاد داخلی تلاش کنند، تصریح کرد: مطالعات خط کشتیرانی مسافری انزلی‌ـ آستارا به سرعت انجام و پس از آن مسیر باکو باید پیگیری شود.

منبع :فارس از آستارا

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir