امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۲۲/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: رضوانشهر و پره سر
معاون بازرگانی رئیس سازمان صنعت و معدن گیلان خبر داد

معاون بازرگانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تولید سالانه ۵۰ هزار مترمربع فرش دستباف در این استان خبر داد و گفت: این مقدار فرش توسط ۱۳ هزار نفر بافته شده است.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، مجید زیرک پیش از ظهر امروز در نشست سازمان صنعت، معدن و بازرگانی گیلان با اشاره به فعالیت فرش‌بافان در گیلان اظهار کرد: سال گذشته تعداد ۲۰۶ طرح مشاغل خانگی فرش دستباف با سرانه ۵۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره به بانک‌های عامل استان معرفی شدند.

وی از فعالیت ۲۵ کارگاه قالیبافی متمرکز، ۲۲ کارگاه قالیبافی غیرمتمرکز، ۲۴ کارگاه پشتیبان مشاغل خانگی، ۲۶ شرکت تعاونی فرش دستباف در گیلان خبر داد و گفت: ۱۳ هزار و ۷۰۲ نفر قالیباف در گیلان فعالیت دارند.

معاون بازرگانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه سال گذشته ۵۰ هزار متر مربع فرش دستباف توسط فرش‌بافان مذکور بافته شده است، تصریح کرد: این هنرمندان در کارگاه‌های متمرکز، غیرمتمرکز، طرح‌های پشتیبان، شرکت‌های تعاونی و قالی‌بافان مستقل خانگی فعالیت می‌کنند.

وی درباره پرداخت تسهیلات بانکی به فرش‌بافان گیلان خاطرنشان کرد: ۵۷۳ نفر هنرمند فرش‌باف در ۲۴ کارگاه پشتیبانی مشاغل خانگی برای دریافت تسهیلاتی بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال به صندوق کارآفرینی امید معرفی شده‌اند.

زیرک با بیان اینکه تاکنون ۹ هزار و ۳۸۰ میلیون ریال از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند، از صدور ۳ هزار و ۲۰۰ فقره مجوز مشاغل خانگی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت برای قالیبافانی که به صورت مستقل و خانگی در حال فعالیت هستند، خبر داد.

وی با اشاره به اینکه از تعداد مذکور یک‌هزار و ۹۶۳ نفر از تسهیلات قرض‌الحسنه برخوردار شده‌اند، خاطرنشان کرد: سال گذشته برای آشنایی علاقه‌مندان به هنر صنعت فرش‌بافی و ترویج تولید فرش دستباف ۹ دوره آموزشی در گیلان برگزار شد.

به گفته این مسئول، تعداد  ۳۶۰نفر از علاقه‌مندان به هنر فرش دستباف به صورت رایگان آموزش‌های قالی‌بافی را فرا گرفتند.

منبع :فارس از رشت

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir