امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۲۲/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان

برطرف شدن مشکلات حویق تالش در انتظار توجه و نگاه مسئولان است.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، حویق در ۴۵ کیلومتری مرکز تالش قرار دارد و از برخورداری برخی اداره‌ها محروم است، به همین دلیل مسئولان مربوطه شهرستان پیگیر استقرار اداره‌های مورد نیاز حویق برای برطرف شدن نیازهای مردم این منطقه شدند.

استقرار اداره آموزش و پرورش اوایل تابستان امسال در حویق

بخشدار حویق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تالش درباره استقرار اداره آموزش و پرورش اظهار کرد: استقرار اداره آموزش و پرورش از مطالبات چندین ساله شهروندان بخش حویق بود که با پیگیری‌های فرماندار تالش، مسئولان استانی و شهرستانی این امر محقق شد.

ایرج شاهی‌ریک با بیان اینکه مقرر شده اداره آموزش و پرورش در اوایل تابستان ۹۵ در حویق مستقر شود، تصریح کرد: ساختمان اداره مذکور تهیه شده و مورد تأیید اداره کل آموزش و پرورش گیلان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: قرار است مقدمات کار از طرف آموزش و پرورش شهرستان تالش، بخشداری و دیگر دستگاه‌های مربوطه تالش فراهم شود.

بخشدار حویق به دیگر نیازهای مردم این بخش اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌هایی که صورت گرفته، مجوز فعالیت شعبه بانک کشاورزی اخذ شد و ساختمان این شعبه تهیه شده و در اختیار بانک کشاورزی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه مسئولان بانک کشاورزی گیلان باید پیگیر انجام عملیات بعدی تاسیس شعبه بانک کشاورزی در بخش حویق باشند.

شاهی‌ریک تاسیس اداره برق در حویق را از دیگر اقدام‌ها عنوان کرد و افزود: برای استقرار اداره برق ما زمینی پیشنهاد داده بودیم گویا زمین مشکل مالکیتی داشت که قرار است توسط مسئول اداره برق شهرستان تالش رایزنی‌های لازم صورت گیرد تا اداره برق بخش حویق نیز راه‌اندازی شود.

وی با تصریح بر اینکه موافقت استقرار اداره کمیته امداد در حویق اعلام شده است، خاطرنشان کرد: ساختمان این اداره از طریق شورای اسلامی شهر و مشارکت شهرداری تهیه شده و قرار است هزینه کرایه ساختمان این اداره به صورت رایگان باشد تا اداره کمیته امداد بخش حویق نیز مستقر شود.

بخشدار حویق با اشاره به اینکه با تلاش مسئولان مردم حویق از امام جمعه بهره‌مند شده‌اند، گفت: نماز جمعه در منطقه حویق برپا می‌شود.

وی از پیگیری شبانه‌روزی شدن درمانگاه بخش حویق خبر داد و افزود: این موضوع از سال گذشته مطرح بود، اما تغییر و تحولاتی به لحاظ فضای اداری نیاز است که در داخل شبکه بهداشت حویق صورت گیرد.

درمانگاه حویق شبانه‌روزی می‌شود

شاهی‌ریک با بیان اینکه مسئولان شهرستانی شبکه بهداشت و درمان پیگیر موضوع مذکور هستند، خاطرنشان کرد: در صورت آماده شدن فضای فیزیکی اداری، شبانه‌روزی شدن درمانگاه حویق به اتمام می‌رسد.

وی اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب روستایی را خوب ارزیابی کرد و یادآور شد: ادامه آبرسانی در حوزه روستاهای خلیله‌سرا، باغشلو محله، بابالو محله و کشبیل و… از دیگر اقدام‌های در دست انجام است.

بخشدار حویق از مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان تالش و استان خواست تا در سال جاری در بخش تأمین زیرساخت‌ها و استقرار اداره‌ها و نهادهای مورد نیاز بخش همکاری کنند.

وی شرایط حویق را استثنا خواند و متذکر شد: حویق در ۴۵ کیلومتری تالش قرار دارد و با مشکلات زیادی مواجه بوده و از مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان و استان انتظار می‌رود در برطرف کردن مشکلات ما را یاری کنند.

منبع : فارس از تالش

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir