امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
تاریخ انتشار:۲۳/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان
فرماندار رشت خواستار شد

فرماندار رشت خواستار تلاش بخشداران و شهرداران این شهرستان برای آماده‌سازی شرایط مناسب و مطلوب در برگزاری مراسم اعتکاف شد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر، سیدعیسی مهدوی پیش از ظهر امروز در جلسه اعتکاف فرمانداری این شهرستان با تبریک فرا رسیدن ماه رجب، اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند که ماه رجب ویژه خدا و ماه رمضان متعلق به امت است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف تصریح کرد: انسان در همه حال نیاز به خالق خود دارد و اعتکاف این شرایط را فراهم می‌کند تا انسان‌ها نگاهی به خود و اعمالشان داشته باشند.

فرماندار رشت با بیان اینکه این ایام روزهای خوبی برای انسان‌ها به‌ویژه نسل جوان است تا بتوانند به لحاظ معنوی ارتباط خوبی با خالق خود برقرار کنند، گفت: در جلسه مذکور می‌خواهیم با بررسی تمام جوانب و برطرف کردن نیازها شرایط مطلوبی برای افراد معتکف فراهم کنیم.

وی با تصریح بر اینکه مسئولان با تعامل با یکدیگر بکوشند زمینه لازم برای جلب فضائل ایام در روزهای اعتکاف فراهم شود، خاطرنشان کرد: بخشداران و شهرداران باید در اجرای اعتکاف از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

مهدوی اضافه کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و با وجود اینکه بیشتر افراد معتکف از قشر دانشجو هستند مسئولان باید برای انجام مراسم اعتکاف شرایط خوبی را فراهم کرده و از سنگینی هزینه‌ها جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان با کمک به افراد معتکف در اجر معنوی و مادی اعتکاف شریک شوند، یادآور شد: همه باید در برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم اعتکاف تلاش کنند.

معاون سیاسی‌ـ اجتماعی فرماندار رشت نیز در جلسه مذکور با تبریک ماه رجب تصریح کرد: مساجد برگزارکننده مراسم اعتکاف باید برای انجام برنامه‌ریزی‌های لازم هر چه سریع‌تر مشخص شوند.

به گفته علی وارسته، باید به نیازمندی‌های جانبی توجه شود تا در روزهای برگزاری مراسم اعتکاف، افراد معتکف با مشکل مواجه نشوند.

منبع : فارس از رشت

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir