امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۲۳/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان

رییس صندوق رفاه دانشجویان از اعطای وام ۱۵ میلیونی به دانشجویان متاهل تهرانی جهت ودیعه مسکن توسط این صندوق و صندوق کارآفرینی امید خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از ایسنا ، مهندس ذوالفقار یزدان‌مهر در نشست خبری که صبح امروز در سازمان امور دانشجویان برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: تقویت اعتبارات عمومی، جلب حمایت نهادهای مردمی و خیرین، انعقاد تفاهم‌نامه با بنیاد مستضعفان و غیره از جمله اقدامات صندوق رفاه در سال ۹۴ بود.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بین صندوق رفاه دانشجویان و بنیاد مستضعفان گفت: طبق این تفاهم‌نامه تسهیلات ویژه‌ای برای دانشجویان مناطق محروم در نظر گرفته شد و وام بنیاد مستضعفان هر ترم به میزان ۶۰۰ هزار تومان برای دانشجویان مجرد و ۸۰۰ هزار تومان برای دانشجویان متاهل اعطاء می‌شود. به طور کلی برای این منظور ۲۰ میلیارد تومان ردیف در نظر گرفته شده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان همچنین با اشاره به تفاهم‌نامه بین این صندوق و صندوق کارآفرینی امید توضیح داد: این تفاهم‌نامه در سه حوزه وام ازدواج، اشتغال و ودیعه مسکن دانشجویان متاهل منعقد شده است.

در حال حاضر صندوق رفاه دانشجویان مبلغ یک و نیم میلیون تومان وام ازدواج به همه دانشجویان متقاضی اعطاء می‌کند و به همین میزان توسط صندوق کارآفرینی امید به دانشجویان اعطاء می‌شود.

یزدان‌مهر در مورد تخصیص ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل نیز توضیح داد: صندوق رفاه دانشجویان مبلغ ۷.۵ میلیون تومان به دانشجویان تهرانی، ۶ میلیون تومان به دانشجویان ساکن کلان شهرها و ۴ میلیون تومان به دانشجویان سایر شهرها ودیعه مسکن می‌دهند که مشابه همین مبالغ نیز توسط صندوق کارآفرینی امید پرداخت می‌شود.

همکاری شهرداری تهران با صندوق رفاه دانشجویان برای زیباسازی خوابگاه‌ها
وی در ادامه از همکاری شهرداری تهران با صندوق رفاه دانشجویان در جهت زیباسازی خوابگاه‌ها خبر داد و گفت: در راستای این همکاری اقدامات موثری در زمینه زیباسازی و مرمت خوابگاه‌ها صورت خواهد گرفت.

رییس صندوق رفاه دانشجویان از انعقاد قرارداد بین این صندوق و دو دانشگاه پیام نور و فنی حرفه‌ای خبر داد و گفت: در راستای این قراردادها از ظرفیت بالقوه این دانشگاه‌ها برای ارتقای خدمات رسانی بهره بیشتری خواهیم برد.

اقدامات صندوق رفاه دانشجویان در جهت تحقق شعار سال
یزدان‌مهر در ادامه در مورد اقدامات صندوق رفاه دانشجویان در جهت تحقق شعار سال اظهار کرد: صندوق رفاه قصد دارد در راستای اقتصاد مقاومتی حمایت و مشارکت مالی ویژه‌ای از شرکتهای دانش بنیان داشته باشد و سرمایه‌گذاری خود را به سمت این شرکت ها سوق دهد.

همچنین این صندوق قصد دارد بخش سرمایه‌گذاری خود را تقویت کند و در این راستا امسال حدود ۱۰۰ میلیون تومان به سرمایه‌گذاری صندوق اضافه می‌شود.

حمایت از کار دانشجویی و کارگاه‌های مهارت محور و ارائه تسهیلات به دانشجویان غیر بورس که در حال حاضر در خارج از کشور تحصیل می‌کنند با هدف ورود آنها به کشور از جمله این اقدامات است.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir