امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۲۴/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان
شهردار رشت عنوان کرد

شهردار رشت گفت: شهر رشت با ۱۷۰ تنوع غذایی بیستمین شهر خلاق خوراک دنیا در یونسکو به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، سید محمدعلی ثابت‌قدم صبح امروز در نشست با شهردار «شوآبیش‌هال» کشور آلمان گزارشی از ویژگی‌های شهر رشت را ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از نخستین بناهای کشور از جمله کتابخانه ملی، تئاتر، اتوبوس، ریل و …  در شهر رشت ایجاد شده است، اظهار کرد: نخستین داروخانه و نخستین خانه سالمندان کشور در رشت بنا نهاده شد.

شهردار رشت، توسعه گردشگری را مبنای فعالیت‌ها در این شهر عنوان کرد و افزود: توسعه شهر رشت در چارچوب موضوع‌ها و قوانین زیست‌محیطی، فرهنگی، عقبه تاریخی و … در حال انجام است.

ثابت‌قدم با اشاره به افتتاح پیاده‌راه فرهنگی رشت، بیان کرد: طولانی‌ترین مسیر پیاده‌راه به لحاظ طول در رشت قرار دارد ضمن اینکه بناهای تاریخی و فرهنگی در سند بازآفرینی شهر رشت در نظر گرفته شده است.

وی بنای ساختمان شهرداری رشت را مربوط به ۱۰۹ سال گذشته عنوان کرد و اظهار داشت: امروز رشت به عنوان شهر خلاق معرفی شده و با ۱۷۰ تنوع غذایی بیستمین شهر خلاق خوراک دنیا در یونسکو به ثبت رسیده است.

شهردار رشت، توسعه اقتصادی به ویژه در بخش‌های کشاورزی و گردشگری و برطرف کردن آلاینده‌های زیست‌محیطی و حمل و نقل را از اهداف مهم در رشد شهری و ارتباطات‌ بین‌المللی این شهر عنوان کرد.

منبع :فارس از رشت

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir