امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۲۴/ ۰۱/ ۱۳۹۵
معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان:

در راستای برگزاری کنگره ۸ هزار شهید استان گیلان : صبح امروز با حضور مسئولین رضوانشهر و استان جلسه هماهنگی یادواره موضوعی شهرستان با عنوان اهل تسنن و دفاع مقدس در رضوانشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگارپایگاه خبری رضوان خبر ، صبح امروز با حضور مسئولین رضوانشهر و استان جلسه هماهنگی یادواره موضوعی شهرستان با عنوان اهل تسنن و دفاع مقدس در رضوانشهر برگزار شد.

فرماندار رضوانشهر تاکید براینکه این مراسم همچون مراسم های دیگر باید با شگوه برگزار شود .

وی در ادامه افزود : امروز وظیفه پیام رسانی در عرصه های انقلاب و نسل جدید بسیار سنگین است و باید بسیارکوشید پیام انقلاب به نسل جدید انتقال یابد و برگزاری یادواره های شهدا و کنگره ۸ هزار شهید هم جهت انتقال همین پیام می باشد.

حسنی پور افزود : امروز امنیتی که در داخل کشور داریم حاصل جان فشانی های رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس و حتی امروز در بیرون از مرزهای اسلامی می باشد.

فرماندار رضوانشهرگفت:  وحدت بین اهل سنت و اهل تشیع  در رضوانشهر مثال زدنی است و این اتحاد و همدلی بسیاری وجود دارد تفکیکی وجود نخواهد داشت.

فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر در این جلسه افزود :  طبق برنامه ریزی های انجام شده در سال ۹۴ هر برنامه فرهنگی که در سطح شهرستان انجام می شود از جمله یادواره های شهدا در سطح شهر و روستا و تمامی برنامه های فرهنگی با عنوان در راستای برگزاری کنگره ۸ هزار شهید استان گیلان بوده است .

سرهنگ صدیقی  همچنین افزود : جمع آوری آثار شهدا و سرکشی از خانواده های معظم شهدا و اهداء تمثال  شهدا  که با حضور مسئولین ادارات و بسیجیان نزد خانواده های محترم حضور یافته و   تصاویر شهدا که توسط ستاد کنگره استان تهیه شده است تقدیم شده است .

فرمانده سپاه رضوانشهر افزود : ۷۰% از شهدای شهرستان رضوانشهر که ۱۳۶ شهید می باشد اهل سنت هستند و از این۷۰نفر ۱۷ نفر شهدای ترور و بقیه نیز در مناطق عملیاتی بوده است.

سرهنگ صدیقی ادامه داد : یادواره شهدای محوری شهرستان رضوانشهر با محوریت اهل تسنن و دفاع مقدس در روز ۷ اردیبهشت همزمان با اربعین شهدا ی گمنام ۱۶ عصر در مسجد  بقعه حضرت امین السطان غریبنده رضوانشهر برگزار خواهد شد .

 

امام جمعه رضوانشهرنیز در این جلسه یادآور شد :  ضمن اینکه باید ایران همواره  تجهیزات نظامی خود را افزایش و بهبود ببخشد  با برگزاری همچین کنگره و یادواره های شهدا نیز میتوان بسیار در ایجاد روحیه انقلابی برای جامعه و بخصوص نسل جوان جامعه موثر بود.

سردار داداشی همچنین افزود : از ۱۴ سال پیش مقدمات برگزاری کنگره در سطح گیلان را داشته ایم و این امر بعد از دفاع مقدس در حال اجرا می باشد و این امر در حال محقق شدن است .

وی همچنین افزود : استان گیلان از جمله استان هایی است که در سطح کشور جهت اجرای کنگره ای با این وسعت برتری داریم و این نشان دهنده اهمیت گیلان در دفاع مقدس بوده است و مردم گیلان حضور بسیارفعال و پررنگ در دفاع مقدس داشته اند .

وی همچنین متذکر شد : یادواره  ۱۶۰ شهید اهل تسنن استان گیلان به میزبانی  رضوانشهر می باشد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان نیز در این جلسه افزود :  : برگزاری کنگره ۸ هزار شهید یک واقعه بی نظیر در سطح استان گیلان و کشور می باشد .

این کنگره در طی ۳۷ سال اخیر برای اولین بار در گیلان برگزار خواهد شد .

سرهنگ بایرامی همچنین افزود : درسال گذشته طی برسی های بعمل آمده برگزاری یادواره شهدای رضوانشهر هم از نظر کیفی هم از نظر کمی جزء بهترین یادواره ها در سطح استان گیلان  بوده است و این نشانگر فعالیت همه دوستان ائم از فرماندار ، ائمه جمعه و سپاه پاسداران و بقیه مجموعه شهرستان بوده است .

انتهای پیام/

01 03

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir